Olympiáda z českého jazyka 2019

14.1.2019
Olympiáda určená pro žáky 2. stupně

Již se stalo tradicí, že na naší škole organizujeme Školní kolo olympiády v českém jazyce.  Vyzkoušet své jazykové dovednosti a slohové nadání si přišlo 19 žáků z 8. a 9. tříd. Jazyková část soutěže je zaměřena především na oblast slovotvorby, významu slov, slovních  druhů v té nejzáludnější podobě a práci se stylistickou chybou. Ve slohové části psali soutěžící libovolný slohový útvar na téma: Co všechno umí světlo.

Chceme pochválit všechny soutěžící, kteří pracovali svědomitě a s nasazením. O vítězích rozhodovaly „půlbody“. První tři místa obsadili:

  1. Jana Forejtová, 9.A
  2. Marta Tůmová, 9.B
  3. Simona Culková, Jan Němec – oba z 8.A

29. ledna se Jana a Marta zúčastní soutěže okresní v Havlíčkově Brodě a poměří svůj talent s žáky a žákyněmi z jiných škol. Věříme, že se děvčata ve velké konkurenci prosadí. Přejeme hodně štěstí, odvahy a dobrých nápadů.

Blanka Křivohlavá, Markéta Zrzavá.  

Rychlé kontakty

Základní škola a Mateřská škola Ždírec nad Doubravou,
Chrudimská 77
   582 63 Ždírec nad Doubravou
561 111 444, 561 111 499
skola@skola.zdirec.cz
http://skola.zdirec.cz

IČ: 70909709
DIČ: CZ70909709
ID datové schránky: rv8mjef
Zjistit více K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.