Organizace a pravidla fungování základní i mateřské školy od 1.3. 2021

26.2.2021

č.j. ŽŠMŠ ŽnD   32/21

Informace  provozu školských zařízení  na  základě rozhodnutí vlády ČR ze dne 26.2. 2021, ZDE.

S platností  od 1.3. 2021 vydávám nařízení ředitele školy k  zajištění  provozu Základní školy a Mateřské školy Ždírec nad Doubravou :

Nařízení  má platnost od 1.3. 2021 a platí do odvolání
 Provoz mateřské školy je PŘERUŠEN.
 Pro děti rodičů vybraných profesí (především zdravotníci, pracovníci IZS. pracovníci v sociálních službách a další, kompletní přehled je uveden ZDE ) bude v rámci mateřské školy  fungovat speciální skupina, kam mohou děti docházet. Podrobnosti k organizaci a přístupu dospělých osob do MŠ stanoví vedoucí učitelka mateřské školy.
 Výuka pro žáky prvních a druhých tříd probíhá též distančně. Pravidla pro fungování   distanční výuky stanoví po domluvě s rodiči třídní učitelky. Rodiče obdrží konkrétní informace v rámci Edookitu.
  Výuka se pro žáky 3. až 9. tříd se nadále realizuje formou distanční výuky podle § 184 a) zákona č. 564/2004 Sb. ve znění pozdějších úprav  podle pravidel uvedených v článku IV.  dokumentu - Organizace provozu základní školy ve školním roce 2020/2021 od 2. 11. 2020
 Pro děti rodičů vybraných profesí (především zdravotníci, pracovníci IZS. pracovníci v sociálních službách a další, kompletní přehled je uveden ZDE ) bude v rámci základní školy  školy  fungovat speciální skupina, kam mohou děti docházet. Týká se dětí z prvních až čtvrtých tříd.  Pravidla pro fungování této skupiny zůstávají v platnosti.
 Prezenční individuální konzultace pro žáky základní školy  jsou dočasně  PŘERUŠENY.
  Provoz školní družiny je PŘERUŠEN.
 V provozu bude každý pracovní den  od cca 8.00 hod. do 14. hod. vrátnice u hlavního vchodu do základní školy, kde se musí všichni příchozí hlásit. Zároveň ze bude místo k předání různých vzdělávacích materiálů  a dalších dokumentů dle potřeby.
  Další pokyny
           Všechny osoby   ve škole (kromě dětí v mateřské škole a dětí ve speciální skupině)  mají povinnost nosit respirátor kategorie FFP2 po celou dobu přítomnosti. Toto neplatí, pokud zaměstnanec v době výkonu práce a v souvislosti s výkonem práce nepřichází do fyzického kontaktu s jinými osobami.
Stravování ve školní jídelně pro žáky v distanční výuce
        Školní jídelna nabízí žákům možnost výdeje stravy za dotovanou cenu v období distanční výuky (netýká se tedy dětí v mateřské škole)
        Všichni žáci jsou odhlášeni a rodiče mohou děti přihlásit na oběd pomocí elektronického systému jídelny, e-mailem jidelna@skola.zdirec.cz nebo telefonicky na čísle 561 111 461 nejpozději do 7.30 hod. téhož dne.
       Výdej stravy pro žáky a  rodiče menších dětí bude každý den od 12.30 do 13.00 hodin. Strava bude vydávána pouze do standardních a hygienicky vhodných jídlonosičů.
      Strávníci vstoupí do budovy hlavním vchodem, samozřejmě s ochranou úst a nosu a  neprodleně se dostaví do jídelny. Při vstupu do jídelny dodržují minimálně dvoumetrový odstup, dezinfikují si ruce a jednotlivé misky jídlonosiče rozestaví na tác.
       Kuchařky při výdeji naplní připravené nádoby jídlonosiče. Poté strávníci ihned opouští jídelnu a odchází hlavním vchodem

Závěr:

Stanovené nařízení může být průběžně upravovano  podle aktuální epidemiologické situace a změn vládních nařízení či rozhodnutí ministerstva zdravotnictví.

Ve Ždírci nad Doubravou dne 26. 2. 2021                                                                        Ota Benc, ředitel školy