Pasování prvňáčků na čtenáře

13.6.2024

Ve čtvrtek 13. června se konalo tradiční pasování na čtenáře pro žáky 1. tříd na naší škole.  Tato událost je každoročně plná radosti a vzrušení, ani letos  to nebylo výjimkou.

Prvňáčci se shromáždili ve školní knihovně, kde se konala slavnostní ceremonie, které předcházelo divadelní představení dramatického kroužku s názvem Loupež v muzeu pod vedením Svatavy Vévodové.  Žáci 1. tříd, nervózní a zároveň nadšení byli pasováni panem králem na čtenáře. Podepsali slavnostní čtenářský slib a převzali medaile a knížku Lumpíček a Rošťanda.

Doufáme, že noví čtenáři budou s chutí a radostí objevovat svět knih a že se budou stále zdokonalovat ve čtení a poznání. Gratulujeme všem žákům 1. třídy k jejich pasování na čtenáře a přejeme jim spoustu zážitků a radosti z knih!

 

Kalendář akcí ZŠ

Kalendář akcí neobsahuje žádnou akci.

Kalendář akcí MŠ

Kalendář akcí neobsahuje žádnou akci.

Rychlé kontakty

Základní škola a Mateřská škola Ždírec nad Doubravou,
Chrudimská 77
   582 63 Ždírec nad Doubravou
561 111 444, 561 111 499
skola@skola.zdirec.cz
http://skola.zdirec.cz

IČ: 70909709
DIČ: CZ70909709
ID datové schránky: rv8mjef
Zjistit více K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.