Pohybové hry s Ferdou

Seminář pod patronací Centra sportu

Ve středu 29. 11. 2017 se zhruba 40 pedagogů mateřských a základních škol obou stupňů či lektorů volnočasových aktivit sešli na ryze praktickém semináři Hry s Ferdou. Seminář proběhl pod patronací Centra sportu na naší základní škole. Program měl na starosti známý propagátor pohybových her u mládeže doc. Ferdinand Mazal působící na katedře tělesné kultury UP v Olomouci a mající za sebou nespočet praktik s mládeží z mnoha zemí světa. Seminář navazoval na minulý rok, tentokrát se však zaměřil na dvě oblasti - hry / hraní si s padákem a obdoby oblíbené vybíjené.

Cvičení s padákem nabízí pro děti rozvoj kreativity, je kladen důraz na vzájemnou spolupráci, protože každý člen týmu zde zastává důležitou roli. To si ostatně vyzkoušeli všichni aktéři, přičemž si při těchto pohybových aktivitách užili i spoustu legrace a radosti. Ostatně radost z pohybu by měl v dětech vzbudit každý učitel / lektor pohybu. Stejné vlastnosti spolu s rozvojem herního myšlení nabízí nespočet variací na vybíjenou.

Doufáme, že byl pro jednotlivé účastníky seminář prospěšný. Můžeme jim slíbit, že již nyní se mohou těšit na příští rok, kdy bychom podobu akce chtěli rozšířit. Též jsme rádi, že do naší školní tělocvičny dorazili kolegové / kolegyně z okolních škol či cvičitelé ždíreckého ASPV.

Za pořádající Centrum sportu při ŠSK ZŠ a MŠ Ždírec nad Doubravou

Mgr. Martin Ležák