Pomáháme přírodě

18.5.2022
Vysazování stromků

Na konci dubna se žáci obou přírodovědných kroužků zapojili do vysazování nových stromků. Po dvě odpoledne jsme vysazovali sazenice buku v připravených oplocenkách mezi Chloumkem a Křemenicí. Pod odborným vedením pana Kavalíra se nám podařilo vysázet 3 200 stromků. Vzhledem k velkému zájmu z řad žáků o sázení stromků jsme ještě po jedno květnové odpoledne vyrazili sázet stromky, a to ke Slavíkovu. Čekalo nás vysazování buků a tentokrát se zapojili zástupci ze tříd 1.B, 2.B, 3.A, 3.B, 4.B, 6.A, 7.A, 8.A, 8.B, 9.C. Zvládli jsme společnými silami vysázet další 2 000 stromků. Z dětí vyzařovalo nadšení, všichni se chopili práce a máme velkou radost, jakou práci jsme odvedli.

Velmi si vážíme odborných rad a vedení pana Kavalíra ze Ždírce nad Doubravou, který nám umožnil zapojit se tímto způsobem do obnovy našich lesů. Děkujeme.

Věra Josková, Marie Pavlíčková