Poslední školní týden našich prvňáčků

24.6.2015
Již v pátek 19. 6. 2015 jsme navštívili zámek Potštejn. Zámkem a historií nás provázely pohádkové bytosti – kněžna, alchymista, šašek a služebná Mariška. Byli jsme seznámeni s životem v době gotiky.

Již v pátek 19. 6. 2015 jsme navštívili zámek Potštejn. Zámkem a historií nás provázely pohádkové bytosti – kněžna, alchymista, šašek a služebná Mariška. Byli jsme seznámeni s životem v době gotiky. Museli jsme vyřešit nelehké úkoly – vypátrat zloděje ztraceného obrazu, projít zámeckou zahradu a plnit zde zapeklité úlohy. Osvědčili jsme se jako správní detektivové, obraz jsme našli a byli jsme přijati v zámecké pokladnici, kde jsme si vyzvedli odměnu. V zámeckých prostorách jsme  ještě navštívili Pohádkov, ani tato návštěva nebyla „zadarmo“. V Pohádkově jsme měli poznat a zapsat 10 ukrytých pohádek. Našli jsme jich dokonce 12. Výlet se nám líbil a vydařil.

Ani v pondělí 22. 6. 2015 jsme nezaháleli a pořádně se protáhli. Počasí nám nepřálo, tak jsme museli zůstat v tělocvičně. Ani to nás neodradilo, si to pořádně užít. Sportovali jsme v několika disciplínách – jízda na koloběžce, skok z místa, střelba na branku a přenášení míče na čas.

Další den – v úterý 23. 6. 2015 jsme měli naplánován pěší výlet na Řeku s opékáním špekáčků. Jelikož se počasí neumoudřilo, museli jsme program upravit. Po škole jsme rozmístili 8 stanovišť s úkoly, které žáci ve skupinách po čtyřech plnili. Vůni špekáčků jsme neodolali a šli jsme si je opéci na tzv.“fire arénu“. Tímto děkujeme dobrovolných hasičům za poskytnutí azylu a přípravu ohniště.

Ve středu 24. 6. 2015 se z nás stali turisté. Vyrazili jsme se podívat na ždíreckou vyhlídku a následně jsme směřovali na Kohoutov k ranči U vlající hřívy. Prohlédli jsme si zvířata a zjistili jsme, jak dopadl zloděj koní Bob. Poté jsme se vydali k rybníku „Kabáťak“, kde plavalo 5 labutí. Po vydatné svačině jsme se po studenecké stezce vydali zpět do Ždírce.  Odměnou nám byla  zmrzlina z místní cukrárny.

Čtvrtek jsme strávili ve třídách. Rozdali jsme si učebnice pro 2. ročník. Zahráli spoustu her a děti byly odměněny za pondělní sportování.

Vše zakončil tak dlouho očekávaný pátek a s ním i zasloužené vysvědčení.

Přejme dětem krásné prázdniny a těšíme se opět v září.

P. Málková, S. Sodomková