Poznej Vysočinu 2022

11.3.2022
Vědomostní soutěž Poznej Vysočinu

Na přelomu února a března proběhlo školní kolo vědomostní soutěže vypisované Krajem Vysočina s názvem Poznej Vysočinu. Soutěže se zúčastnilo celkem 48 žáků devátých ročníků (26 chlapců, 22 děvčat). Soutěžící museli řešit zapeklité úkoly - spojit například osobnosti kraje s oborem jejich činnosti, rozpoznat erby vybraných měst, odpovědět na otázky týkající se krajské samosprávy. Postupujícími do krajského kola (25. března) se stali Filip Málek (9.C) a Karolína Tůmová (9.B). Oba obstáli ve znalosti našeho domácího kraje a zaslouženě si vybojovali postup. V krajském klání jim přejeme mnoho zdaru.

A na závěr: dokázali byste odpovědět na tyto otázky?

• Víš, které číslo ve své stavební dispozici mnohokrát opakuje kostel sv. Jana Nepomuckého ve Žďáru nad Sázavou?
    3 / 5 / 7 / 13
  • S kolika kraji sousedí kraj Vysočina?
    3 / 4 / 5 / 6
  • Kraj Vysočina od roku 2004 uděluje na základě veřejné ankety ceny za kulturní počin roku a péči o kulturní dědictví? Víš, jak se anketa jmenuje?
    Ceny Vysočiny / Cena kulturní komise / Zlatá jeřabina / Zlatá brambora
  • Jak se jmenuje vodní nádrž na řece Oslavě?

Martin Ležák