Přátelské florbalové utkání dívek

10.5.2024

Od února se děvčata z druhého stupně scházejí na kroužku  florbalu, o který sama projevila zájem. Florbal chodí trénovat zhruba 15 dívek od šesté do osmé třídy. Děvčata zároveň přišla s nápadem, že by měla zájem sehrát přátelské utkání s vybranou školou z okolí. Ledy se hnuly a po doporučení jedné z žákyň bylo dohodnuto utkání proti holkám ze ZŠ a MŠ Havlíčkova Borová.

Jelikož o zápas projevilo zájem velký počet děvčat, rozdělila se do dvou týmů (modrých a oranžových), tak aby si co nejvíce zahrála. Před zápasy byly holky nervózní, s úvodním hvizdem z nich však nervozita spadla. Na utkání se přišlo podívat i několik spolužáků ze třídy. Holky se snažily, bojovaly o každý míček, ale byla na nich vidět malá zápasová rozehranost. V obou utkáních sice naše děvčata na ta borovská nestačila, ale domnívám se, že to pro ně byl zajímavý sportovní zážitek. Mezi utkáními si holky zkusily dovednostní soutěž v nájezdech, vítězkou se stala Dominika Ondráčková ze Ždírce. V brance čelila soupeřovým útokům Anička Dostálová, mezi střelkyně se v obou zápasech zapsaly Michaela Malá,  Julie Muhlfaitová, Markéta  Půlpánová a Karolína Štorková. Oba zápasy byly dosti důrazné a intenzivní, ale po celou dobu panovala ve školní tělocvičně příjemná sportovní atmosféra.

Sestavy týmů:

Tým modrých: Anna Dostálová (6.B) - Sára Doleželová (6.B), Daniela Jirková (8.A), Radka Ligmajerová (8.A), Dominika Ondráčková (8.A), Alena Pavlišová (8.A), Markéta Půlpánová (6.B), Karolína Štorková (6.B), Viktorie Šidáková (6.B).

Tým oranžových: Anna Dostálová (6.B) - Aneta Gabrielová (7.A), Natálie Chalupová (6.B), Michaela Malá (7.A), Ema Marková (6.B), Julie Muhlfaitová (8.A), Petra Peřinová (8.A), Eliška Seifertová (6.B).

Poděkování patří paní učitelce Zvolánkové za pomoc s organizací i děvčatům z Borové, které přijala naše pozvání. Těšíme se na další zápasy.

Martin Ležák