Předání knih žákům

23.6.2022
Činnost školní knihovny

Školní knihovna je umístěna v multifunkční místnosti školy a je každodenně využívána dětmi i učiteli naší školy. Ti zde tráví svůj volný čas nad knihami, kterých se letos nakoupilo 216 za zhruba 50 000 Kč. Během školního roku si žáci vypůjčili 724 knih pro děti a mládež. Máme velkou radost a hlavně nás těší, že si děti, zvlášť v této době, která dětem nabízí velké množství jiných aktivit, našly cestu ke čtení a čtení je baví! Velké poděkování patří všem, kdo daroval knihu v akci: „Daruj knihu, daruj radost“. Sešlo se krásných 110 dětských knih, které obohatily knižní fond knihovny.
Proběhlo vyhlášení nejlepších čtenářů za tento školní rok a ti byli odměněni knihou s věnováním. Jmenovitě:  Sofie Foltanová (2.B) - 16 přečtených knih, Daniela Zvolánková (3.B) - 19 knih, Štěpánka Pátková (6.A) - 8 knih.

Věříme, že si naši mladí čtenáři opět v září najdou cestu do naší knihovny. Čekají na ně knihy plné zábavy, příběhů, poučení a moudrosti. Všem přejeme hezké prázdniny plné sluníčka a pohody třeba i s dobrou knihou!

Iva Němcová

Rychlé kontakty

Základní škola a Mateřská škola Ždírec nad Doubravou,
Chrudimská 77
   582 63 Ždírec nad Doubravou
561 111 444, 561 111 499
skola@skola.zdirec.cz
http://skola.zdirec.cz

IČ: 70909709
DIČ: CZ70909709
ID datové schránky: rv8mjef
Zjistit více K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.