Preventivní program třídy 6.B

15.12.2016
Další, letos již druhý v pořadí, preventivní program čekal ve středu na žáky 6.B. Program byl zaměřený na vzájemnou třídní spolupráci žáků, respektování názoru druhého a ujasnění si pravidel vzájemné komunikace.

Další, letos již druhý v pořadí, preventivní program čekal ve středu na žáky 6.B. Program byl zaměřený na vzájemnou třídní spolupráci žáků, respektování názoru druhého a ujasnění si pravidel vzájemné komunikace. Žáci si například zkusili pomocí předem dohodnutých verbálních pokynů (citoslovce) navigovat spolužáky se zavázanýma očima na připravené trati. Či si sami stanovili gesto důležité pro upoutání pozornosti třídního kolektivu proto, aby nápad žádného z žáků nebyl opomenut. Děti pracovaly aktivně a velice otevřeně hodnotili své počínání.

Na tento program bude navázáno v dalších měsících a letech, tak aby tyto vlastnosti byli v žácích pevněji ukotvovány.

Martin Ležák – třídní učitel 6.B, Tereza Lapešová – školní psycholožka