Příběh modrého kolečka

17.5.2019
Práce žáků 3.B

24. dubna proběhl na naší škole “Modrý den”. Učitelé i žáci oděni v modrém, veškeré doplňky v modrém, bezmála se psalo i na tabuli modrou ….,zkrátka nálada do modra. Ve 3.B se tvořily příběhy o modrém kolečku.

Páv a dvě kolečka

Jednoho dne se šel páv projít a potkal kolečko. Myslel si, že to je modrý vajíčko, a tak ho snědl. Říkal si: “Co jsem to snědl?” a uvědomil si, že to nebylo vajíčko, ale kolečko.
Ráno se šel páv projít a potkal jiné modré kolečko.
A kolečko říká: “Proč jsi snědl moji mamku?"
Páv povídá: “Nevěděl jsem, že je to tvoje mamka, myslel jsem si, že je to modrý vajíčko.“
“Modrý vajíčko neexistuje,” řeklo kolečko.
”Třeba jo,” řekl páv.
“A ty už jsi viděl modrý vajíčko?”
“Ne. Co budeme dělat?” řekl páv.
“Nevím. Kde budu bydlet, když nemám maminku?”
“Co třeba se mnou?" řekl páv.
“Dobře, ale nesmíš mě sníst.”
“Dobře,” řekl páv.
A žili spolu šťastně až do smrti. A to je konec.

Michaela Zvolánková, 3.B

Kolečko ve vesmíru

Ve Sluneční soustavě je celkem osm planet. A ty jsou Merkur, Venuše, Země, Mars, Jupiter, Saturn, Uran a Neptun.
Kolečko se proměnilo v planetu Uran. Uran je druhá planeta od konce. Na Uranu tam není život. Ale jednoho dne se na Uranu objevila rodina mimozemšťanů. Hlava rodiny pan Mimozemšťan, jeho žena paní Mimozemšťanová a jejich děti Mimík a Miminka. Pan Mimozemšťan chtěl vybudovat na Uranu hotel. Uran zaslechl, jak si o tom povídají. Uran udělal zemětřesení, chtěl je tím vyhnat.
Druhý den začala výstavba. Mimozemšťané už stihli udělat parkoviště pro vesmírné lodě, k tomu už mají bazén s meteority. Stavěli rychle, za chvíli už měli hotel. Další den už se začali sjíždět hosté. Uran se rozzlobil a chtěl letět blíž ke Slunci, ale Neptun mu to rozmluvil. Navrhl mu, aby se domluvil s jinou planetou a přesunuli hotel na ní. Uran se domluvil se Saturnem a od té doby byl hotel na Saturnu. Konec.

Nela Bílková, 3.B

Rychlé kontakty

Základní škola a Mateřská škola Ždírec nad Doubravou,
Chrudimská 77
   582 63 Ždírec nad Doubravou
561 111 444, 561 111 499
skola@skola.zdirec.cz
http://skola.zdirec.cz

IČ: 70909709
DIČ: CZ70909709
ID datové schránky: rv8mjef
Zjistit více K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.