Příprava a Cambridge zkoušky 2018/19

3.6.2019
Cambridge English Exam - celosvětově uznávaný certifikát

Několik zájemců se od začátku školního roku účastnilo přípravy na složení celosvětově uznávaného certifikátu. Zkoušky Cambridge English jsou uznávány středními školami, univerzitami a soukromými i veřejnými zaměstnavateli v celém anglicky mluvícím světě.

Každý, kdo úspěšně složí zkoušku Cambridge English, obdrží mezinárodně uznávaný certifikát jako doklad o dosažené úrovni.

Žáky připravovala Dana Mastilová Mikanová v rámci dobrovolného kroužku Cambridge English Course, na který se zájemci přihlásili v září 2018 a poctivě docházeli po celý školní rok. Craig Sturgis připravoval zájemce o zkoušku v rámci svých hodin angličtiny v 9. třídách.

Cambridge Exam se konala v sobotu 4. 5. 2019 v Chotěboři ve spolupráci s jazykovou školou Sejfi Pavlíček. Z naší školy se k této zkoušce přihlásilo 16 zájemců. Deset jich skládalo zkoušku na úrovni B1 /úroveň maturity/ a šest na úrovni A2.

Pro zájemce byl letos připraven tento motivační program:

  • celoroční příprava na zkoušku zdarma, běžná cena přípravného kurzu je 4-6 tisíc Kč
  • zapůjčení učebnic zdarma
  • konání zkoušky v Chotěboři, místo cesty do Prahy či Pardubic
  • cena zkoušky pro žáka byla pouze 1 000 Kč, místo ceny plné 2 900 Kč
  • odměna za svědomitou práci a snahu - exkurze na ambasádu USA

Ve středu 29. 5. 2019 jelo celkem 16 studentů za odměnu na exkurzi do Prahy. Tato odměna byla za snahu a jejich svědomitou přípravu na zkoušky Cambridge. Dopoledne navštívili i ambasádu USA, kde měli domluvenou debatu s americkým diplomatem.

Kroužek Cambridge English - příprava na Cambridge zkoušku bude probíhat i příští školní rok, zájemci s pokročilou angličtinou - ze sedmých a osmých tříd se mohou hlásit pí uč. Mastilové odteď až do konce září 2019. Zájemci s pokročilou angličtinou z devátého ročníku budou připravování Craigem Sturgisem. Zkouška Cambridge bude opět probíhat v Chotěboři, v květnu 2020.

Dana Mastilová Mikanová

Rychlé kontakty

Základní škola a Mateřská škola Ždírec nad Doubravou,
Chrudimská 77
   582 63 Ždírec nad Doubravou
561 111 444, 561 111 499
skola@skola.zdirec.cz
http://skola.zdirec.cz

IČ: 70909709
DIČ: CZ70909709
ID datové schránky: rv8mjef
Zjistit více K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.