Přírodovědná soutěž Chotěboř

17.6.2013

Tříčlenné týmy 3. a 5. ročníků se 11.6. zúčastnily Přírodovědné soutěže, kterou pořádal DDM Junior Chotěboř. Žáky čekaly tři úkoly. Poznávání rostlin a živočichů absolvoval každý člen týmu samostatně. Následovaly kvízové otázky, na které odpovídalo družstvo společně. Třetí úkol se odehrával v Geoparku Gymnázia Chotěboř. Žáci měli 10 minut na získání co nejvíce informací o 14 horninách Železných hor. Na základě těchto informací vypracovali během 10 minut pracovní list. Soutěže se účastnili i žáci škol z Oudoleně, Sobíňova, Habrů a Havlíčkovy Borové. Naši žáci si vedli velice dobře a obsadili v obou kategoriích 2. místo.

Za 3. třídy soutěžili Jana Forejtová, Jan Burdun a Jiří Burdun, za 5. ročníky Aneta Somsiová, Běla Stejskalová a Veronika Šťastná.

Soutěž byla náročná a všichni si zaslouží velikou pochvalu.

Marie Pavlíčková, Věra Josková