Přírodovědná soutěž Máme rádi přírodu

12.6.2018
Přírodovědná soutěž určená pro žáky 3. -5. tříd

Čtyři dvoučlenné týmy z 3. - 5. ročníků se zúčastnily soutěže Máme rádi přírodu, kterou pořádá Junior DDM - SVČ Chotěboř a Chaloupky o.p.s. Horní Krupá. Pro soutěžící byly připraveny velmi zajímavé přírodovědné úkoly: poznávání rostlin, poznávání živočichů podle částí těla, jejich činnosti, lov v kompostu a určení nalezených druhů, stanoviště zvířecí domečky, lov v potoce a určení ulovených druhů, budky ptáků … . Děti plnily i přírodovědnou stezku, upekly si chlebánky, vyrobily si bylinný škapulíř, opékaly buřty.

Za třetí ročníky soutěžili Vít Pátek a Matouš Kavalír, za čtvrté třídy Marie Pavlíčková a Matěj Špinar, za páté ročníky Eliška Pátková, Karolína Tůmová, Antonín Čapek a Matěj Šudoma. Tým Antonín Čapek a Matěj Šudoma vyhrál za kategorii pátých ročníků. Gratulujeme!

Marie Pavlíčková

Rychlé kontakty

Základní škola a Mateřská škola Ždírec nad Doubravou,
Chrudimská 77
   582 63 Ždírec nad Doubravou
561 111 444, 561 111 499
skola@skola.zdirec.cz
http://skola.zdirec.cz

IČ: 70909709
DIČ: CZ70909709
ID datové schránky: rv8mjef
Zjistit více K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.