Přírodovědná soutěž Máme rádi přírodu

14.6.2024

Již 10. ročník přírodovědné soutěže "Máme rádi přírodu" se konal 12. 6.2024 v Horní Krupé a zúčastnilo se ho šest našich nadšených přírodovědců z 3. až 5. tříd. Soutěž, kterou pořádal DDM - Junior Chotěboř ve spolupráci s pracovištěm o.p.s. Chaloupky, prověřila znalosti a dovednosti žáků v oblasti přírodních věd.

Na soutěžící čekala pestrá paleta úkolů. Byla pro ně připravena poznávačka rostlin 

a živočichů, několik úkolů v zahradě a přírodovědná stezka. Žáci museli prokázat orientaci v terénu, znalosti zeleniny či vodních živočichů. Přírodovědná stezka s tajenkou otestovala jejich vnímavost s hmatovými pytlíčky a pozorovací schopnosti. V mezičase si každý  žák mohl vyrobit bylinkový škapulíř pro štěstí, upéct si bramborovou placku nebo si dát opečený špekáček. 

Pro všechny to byl pěkný den, plný přírodovědného poznání a zážitků. Naši žáci se mezi konkurencí neztratili. Třetí místo v kategorii pátých tříd si odvezli Magda Ligmajerová a Víťa Polívka. 

Gratulujeme a děkujeme všem zúčastněným za skvělou reprezentaci školy.

Monika Šudomová

 

 

Kalendář akcí ZŠ

Kalendář akcí neobsahuje žádnou akci.

Kalendář akcí MŠ

Kalendář akcí neobsahuje žádnou akci.

Rychlé kontakty

Základní škola a Mateřská škola Ždírec nad Doubravou,
Chrudimská 77
   582 63 Ždírec nad Doubravou
561 111 444, 561 111 499
skola@skola.zdirec.cz
http://skola.zdirec.cz

IČ: 70909709
DIČ: CZ70909709
ID datové schránky: rv8mjef
Zjistit více K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.