Projekt Čistá Vysočina, 1. stupeň

22.4.2022
Celoškolní projekt

V úterý 19. 4. 2022 se žáci prvního stupně společně s ukrajinskými spolužáky zapojili do projektu s názvem Čistá Vysočina. Letos si pro ně jejich paní učitelky připravily spoustu venkovních aktivit zaměřených mimo jiné na ekologii a ochranu přírody. Děti se dověděly o důležitosti včel. Včelku si mohly pod lupou důkladně prohlédnout. Dále třídily odpad (velmi je zaujalo téma doby rozkladu některých věcí), řešily různé hádanky a tajenky, na základě vlastních zkušeností vyvodily pravidla chování v přírodě a přiřadily k nim patřičné piktogramy, poznávaly jedovaté a chráněné rostliny, zkusily se v přírodě orientovat pomocí buzol. Ani aprílové počasí nás neodradilo a den plný aktivit jsme završili opékáním špekáčků. Tímto také děkujeme SDH Ždírec za poskytnutí zázemí na Fire aréně.

Učitelky prvního stupně. 

Rychlé kontakty

Základní škola a Mateřská škola Ždírec nad Doubravou,
Chrudimská 77
   582 63 Ždírec nad Doubravou
561 111 444, 561 111 499
skola@skola.zdirec.cz
http://skola.zdirec.cz

IČ: 70909709
DIČ: CZ70909709
ID datové schránky: rv8mjef
Zjistit více K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.