Projekt Čistá Vysočina, 2. stupeň

22.4.2022
Celoškolní projekt

Žáci naší školy se po dvou letech opět zapojili do projektu Čistá Vysočina. Počasí si s námi celý den pohrávalo, bylo opravdu aprílové, přesto jsme se hned ráno vydali na sběr odpadků v okolí cyklistických stezek a směrem k Pobočenskému rybníku a na Nové Ransko. Po mírné zimě zůstalo v přírodě opravdu hodně věcí, které tam nepatří.
Zdroje energie jsou v dnešní době velice aktuální a proto jsme pro žáky připravili několik úkolů na toto téma. Ve druhé části projektu se jednotlivé třídy pustily do plnění celkem 16 úkolů, za které žáci získávali hesla. Prokazovali své znalosti obnovitelných a neobnovitelných zdrojů energie v zábavné hře, bádali pomocí jednoduchých experimentů, byly zde úkoly spojené se zeměpisem a také na téma doprava. V závěru projektu doplnili do připraveného textu získaná hesla a společně se zamýšleli nad některými otázkami, spojenými s růstem cen energií. Názory žáků na toto téma byly velice zajímavé.

R. Jarošová, M. Vomelová, M. Šudomová

Rychlé kontakty

Základní škola a Mateřská škola Ždírec nad Doubravou,
Chrudimská 77
   582 63 Ždírec nad Doubravou
561 111 444, 561 111 499
skola@skola.zdirec.cz
http://skola.zdirec.cz

IČ: 70909709
DIČ: CZ70909709
ID datové schránky: rv8mjef
Zjistit více K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.