Projekt "Moje první firma" startuje

3.9.2014
Ve spolupráci s pěti školami v Jihomoravském kraji jsme připravili projektu, který získal podporu více než 3 mil. Kč v rámci Operčního programu Vzdělání pro kokurenceschopnost

V rámci projektu budeme celý školní rok realizovat zájmový útvar pro žáky 8. a 9. tříd, ve kterém budou žáci pod vedením našich pedagogických pracovníků vytvářet  žákovskou fiktivní firmu. Model fiktivní  firmy přinese žákům možnost získat ucelené informace o praktickém fungování různých společností a získají i praktické dovednosti v oblasti personální, daňové, účetní a marketinku. Rádi bychom žákům i tímto způsobem pomohli   v profesní orientaci.  Na základě dohody s panem Mgr. Schejbalem bude hlavní partnerskou firnou právě ždírecká Storaneso. Žáci poznají detailně jej národní i mezinárodní strukturu velké společnosti a seznámí se aktivně s činnostmi, kterou jsou třeba pro řízení a provozování firmy nutné. Spojíme s i dalšími menšími firmami a  žáci a žákyně založí a povedou firmu, jako by skutečně existovala. V rámci činnosti kroužku absolvují žáci i učitele školení:

1. právní záležitosti, zaměřené především na vznik firmy a organizační uspořádání - konec září

2. Školení účetní systémy - konec října 2014

3. školení marketink - konec listopadu 2024

4. školení lidské zdroje - konec ledna 2015

5. školení daňové záležitosti - konec dubna 2015

Součástí aktivit jsou i exkurze do firem a exkurze do České národní banky.

Na konci školního roku proběhne velká prezentační akce pro rodiče, spolužáky a veřejnost.

Vedení kroužku a organizace celého projektu se ujali Martin Ležák a Ivana Martincová, kterým mnohokrát děkuji za ochotu a odvahu pustit se do něčeho nového. První reakce žáků jsou docela pozitivní máme již více než deset zájemců a tak žákovská firma již brzy vznikne.

 

Ota Benc - ředitel školy.

Rychlé kontakty

Základní škola a Mateřská škola Ždírec nad Doubravou,
Chrudimská 77
   582 63 Ždírec nad Doubravou
561 111 444, 561 111 499
skola@skola.zdirec.cz
http://skola.zdirec.cz

IČ: 70909709
DIČ: CZ70909709
ID datové schránky: rv8mjef
Zjistit více K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.