Projekt Podoubraví - celodenní exkurze (obce Slavíkov, Sloupno, Podmoklany)

19.6.2014
Tentokrát nás čekala první vzdálenější celodenní exkurze. Od školy nás odvezl autobus do obce Slavíkov a odtud jsme pěšky pokračovali na Štikov. Zde jsme si důkladně prohlédli 600 let starou památnou lípu, z malebné vyhlídky jsme viděli vzdálené město a obce (Chotěboř, Libice n.D., Sloupno, Bezděkov, Podmoklany, Kladeruby a další).Také nás zaujalo dění a provoz v místním lomu. Naši soví sbírku obohatilo několik exemplářů ruly, která se zde těží.

Tentokrát nás čekala první vzdálenější celodenní exkurze.

Od školy nás odvezl autobus do obce Slavíkov a odtud jsme pěšky pokračovali na Štikov. Zde jsme si důkladně prohlédli 600 let starou památnou lípu, z malebné vyhlídky jsme viděli vzdálené město a obce  (Chotěboř, Libice n.D., Sloupno, Bezděkov, Podmoklany, Kladeruby a další).Také nás zaujalo dění a provoz v místním lomu. Naši soví sbírku obohatilo několik exemplářů ruly, která se zde těží.

Historii tří obcí jsme poznali při skupinovém sestavování a kreslení erbů. Už víme, kdo má ve znaku ryby, býka či podkovu. Podařilo se nám zde natočit několik reportáží a vytvořit zdařilé snímky. Při zpáteční cestě jsme využili slunečné počasí a zkoumali jsme místní krajinu. Zašifrované úkoly v morseově abecedě nás odkázaly na rostliny, které jsme vyhledávali a určovali.

Druhou částí naší exkurze byla návštěva DVMP Slavíkov, na kterou pozval žáky naší školy Ing. Václav Němec. Tady jsme všichni dostali možnost prohlédnout si nejmodernější zemědělskou techniku. A kdo by neodolal?! S obrovským nadšením jsme všichni troubili, blikali a otáčeli volanty obrovských traktorů a kombajnů. Pohladit si malá selata a tele, byl také velký zážitek. S odborným doprovodem jsme si prohlédli moderní ustájení krav a dokonce jsme viděli i samotné dojení mléka.“Kráva opravdu není fialová!!“

Nesmíme zapomenout, že jsme zde všichni dostali bohaté občerstvení, spoustu mléčných výrobků a hodnotné dárky. Tímto ještě jednou děkujeme vedení i všem ochotným a trpělivým zaměstnancům DVPM Slavíkov za připravený program pro nás „malé“ děti.

Zajištěným autobusovým odvozem jsme se v závěru pátečního odpoledne vraceli nadšeně domů. Byl to krásný den plný zážitků a objevování.

PS: Někteří jsme už do těchto míst vyrazili na výlet se svou rodinou.

Náplní projektu v tomto měsíci bylo také vytvoření herbáře a zorganizování přírodovědné soutěže pro naše třídy. Vše jsme úspěšně zvládli, jak dokazují nástěnky s fotografiemi a pracemi v prostorách školy.

Pokračování Sobiňov, Bílek, Sokolovec

 

 

logolink

Kalendář akcí ZŠ

 • 27.2.2024 Právo pro každý den - program s městskou policií - 8.B
 • 27.2.2024 Právo pro každý den - program s městskou policií - 8.A
 • 29.2.2024 Návštěva městského úřadu
 • 4.3.2024 Setkání pedagogů v projektu Pomáháme školám k úspěchu - Luna u Ledče n. S.
 • 4.3.2024 Literární program - Poznej Haiku - 8.B
 • 4.3.2024 Králíček a kolovrat - 2.A
 • 4.3.2024 Exkurze Planeta Hlinsko
 • 5.3.2024 Právo pro každý den - program s městskou policií - 8.B
 • 5.3.2024 Právo pro každý den - program s městskou policií - 8.A
 • 6.3.2024 Školní kolo recitační soutěže
 • 7.3.2024 Plavecký výcvik 4. tříd
 • 11.3.2024 Králíček a kolovrat - 2.B
 • 12.3.2024 Králíček a kolovrat - 3.B
 • 12.3.2024 Právo pro každý den - program s městskou policií - 8.B
 • 12.3.2024 Právo pro každý den - program s městskou policií - 8.A

Kalendář akcí MŠ

 • 1.3.2024 Logopedická depistáž (kontrola), SPC Velké Meziříčí

Rychlé kontakty

Základní škola a Mateřská škola Ždírec nad Doubravou,
Chrudimská 77
   582 63 Ždírec nad Doubravou
561 111 444, 561 111 499
skola@skola.zdirec.cz
http://skola.zdirec.cz

IČ: 70909709
DIČ: CZ70909709
ID datové schránky: rv8mjef
Zjistit více K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.