Projekt Podoubraví - celodenní exkurze (obce Slavíkov, Sloupno, Podmoklany)

19.6.2014
Tentokrát nás čekala první vzdálenější celodenní exkurze. Od školy nás odvezl autobus do obce Slavíkov a odtud jsme pěšky pokračovali na Štikov. Zde jsme si důkladně prohlédli 600 let starou památnou lípu, z malebné vyhlídky jsme viděli vzdálené město a obce (Chotěboř, Libice n.D., Sloupno, Bezděkov, Podmoklany, Kladeruby a další).Také nás zaujalo dění a provoz v místním lomu. Naši soví sbírku obohatilo několik exemplářů ruly, která se zde těží.

Tentokrát nás čekala první vzdálenější celodenní exkurze.

Od školy nás odvezl autobus do obce Slavíkov a odtud jsme pěšky pokračovali na Štikov. Zde jsme si důkladně prohlédli 600 let starou památnou lípu, z malebné vyhlídky jsme viděli vzdálené město a obce  (Chotěboř, Libice n.D., Sloupno, Bezděkov, Podmoklany, Kladeruby a další).Také nás zaujalo dění a provoz v místním lomu. Naši soví sbírku obohatilo několik exemplářů ruly, která se zde těží.

Historii tří obcí jsme poznali při skupinovém sestavování a kreslení erbů. Už víme, kdo má ve znaku ryby, býka či podkovu. Podařilo se nám zde natočit několik reportáží a vytvořit zdařilé snímky. Při zpáteční cestě jsme využili slunečné počasí a zkoumali jsme místní krajinu. Zašifrované úkoly v morseově abecedě nás odkázaly na rostliny, které jsme vyhledávali a určovali.

Druhou částí naší exkurze byla návštěva DVMP Slavíkov, na kterou pozval žáky naší školy Ing. Václav Němec. Tady jsme všichni dostali možnost prohlédnout si nejmodernější zemědělskou techniku. A kdo by neodolal?! S obrovským nadšením jsme všichni troubili, blikali a otáčeli volanty obrovských traktorů a kombajnů. Pohladit si malá selata a tele, byl také velký zážitek. S odborným doprovodem jsme si prohlédli moderní ustájení krav a dokonce jsme viděli i samotné dojení mléka.“Kráva opravdu není fialová!!“

Nesmíme zapomenout, že jsme zde všichni dostali bohaté občerstvení, spoustu mléčných výrobků a hodnotné dárky. Tímto ještě jednou děkujeme vedení i všem ochotným a trpělivým zaměstnancům DVPM Slavíkov za připravený program pro nás „malé“ děti.

Zajištěným autobusovým odvozem jsme se v závěru pátečního odpoledne vraceli nadšeně domů. Byl to krásný den plný zážitků a objevování.

PS: Někteří jsme už do těchto míst vyrazili na výlet se svou rodinou.

Náplní projektu v tomto měsíci bylo také vytvoření herbáře a zorganizování přírodovědné soutěže pro naše třídy. Vše jsme úspěšně zvládli, jak dokazují nástěnky s fotografiemi a pracemi v prostorách školy.

Pokračování Sobiňov, Bílek, Sokolovec

 

 

logolink

Kalendář akcí ZŠ

 • 28.3.2023 Sportování prvního stupně
 • 28.3.2023 Velikonoce v Betlémě Hlinsko
 • 29.3.2023 Výchovný koncert ZUŠ Chotěboř
 • 29.3.2023 Seminář pro pedagogické pracovníky - ORGPAD
 • 29.3.2023 Kulatý stůl o vzdělávání ve Ždírci nad Doubravou
 • 30.3.2023 Okrskové kolo Recitační soutěže DDM Junior Chotěboř
 • 30.3.2023 Plavecký výcvik 4. tříd
 • 31.3.2023 Velikonoce v Betlémě Hlinsko
 • 31.3.2023 Noc s Andersenem
 • 4.4.2023 Zápis do první třídy základní školy 2023
 • 6.4.2023 Velikonoční prázdniny
 • 7.4.2023 Velký pátek - státní svátek
 • 10.4.2023 Velikonoční pondělí - den pracovního volna
 • 5.5.2023 Volno pro žáky základní školy
 • 5.5.2023 Vzdělávací seminář pro pedagogické pracovníky základní školy

Kalendář akcí MŠ

 • 29.3.2023 Výchovný koncert pro předškoláčky
 • 29.3.2023 Kulatý stůl o vzdělávání ve Ždírci nad Doubravou
 • 7.4.2023 Velký pátek - státní svátek
 • 10.4.2023 Velikonoční pondělí - den pracovního volna

Rychlé kontakty

Základní škola a Mateřská škola Ždírec nad Doubravou,
Chrudimská 77
   582 63 Ždírec nad Doubravou
561 111 444, 561 111 499
skola@skola.zdirec.cz
http://skola.zdirec.cz

IČ: 70909709
DIČ: CZ70909709
ID datové schránky: rv8mjef
Zjistit více K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.