Řasy

30.1.2020
Hodina přírodopisu v 6.B

Žáci 6.B v hodině přírodopisu zpracovali téma Řasy formou Alfa boxu. Alfa box je metoda umožňující zpracování informací z textu. Úkolem je najít v textu klíčová slova, která začínají na dané písmeno abecedy. Klíčová slova žáci zapisovali do tabulky spolu s informací, která o nich platí a je důležitá. Společně pak ve skupinách vybrali ke každému písmenu jednu informaci o řasách a zapsali na lístečky - “boxy”. Každý žák prezentoval jedno písmeno se zpracovanou informací a nalepil lísteček na tabuli pod dané písmeno. Společně vytvořili Alfa box o řasách.

Marie Pavlíčková