Recenze výstavy

22.11.2017
Návštěva devátých ročníků v Galerii Doubravka

Recenze výstavy - Petra Mládková, 9.A

Výstava probíhala v Galerii Doubravka ve Ždírci nad Doubravou, svá díla tam vystavovali Petr Lichtenberg a Iva Lichtenbergová, kteří slavili největší úspěch na mezinárodní soutěži European Art Awards 2016.

Když jsem vešla do místnosti, jako první jsem uviděla hodně barevných obrazů. Působilo to na mě klidně a hezky. Prošli jsme se po místnosti a prohlédli si obrazy a ostatní dárkové předměty, jako například ozdobné krabičky apod. Obrazy jsou malovány akrylem na plátno, autor se snažil, aby vše, co namaluje, vypadalo jako živé. To se mu povedlo. U některých obrazů z dálky skoro nepoznáte, že to je malba. Pokud chcete, máte možnost si některý z vystavených obrazů zakoupit. Cena se pohybuje většinou od 4 do 5 tisíc. Ovšem je zde jeden obraz, který stojí 10 000 Kč.

Podle mě je to nádherná výstava. Doporučila jsem ji mé rodině i známým. Nejvíce se mi líbil obraz ,,Růže s odrazem” (technika: akryl na plátně).

Výstava mě zaujala a určitě se někdy půjdu podívat na další v Galerii Doubravka. Celkově si myslím, že se moc povedla jak Galerii,tak samotnému malíři Petru Lichtenbergovi.

Recenze výstavy -  Jiří Blažíček, 9. B

V Galerii Doubravka se 9.11. - 31. 12. 2017 koná výstava obrazů pana Lichtenberga.

Většina obrazů na mě působila zprvu jako fotografie, a až při bližším zkoumání jsem si ověřoval, že jsou to opravdu obrazy.

Hned, jak jsem vešel do místnosti, mé oči se jakoby zasekly na obraze s názvem “Stará vrata”. Obraz mě naplňoval jakýmsi “wow efektem”. Až poté jsem se rozhlédl, užasl jsem nad tím, jak obrazy působí… tak reálně. Doposud jsem byl na takových nudnějších výstavách a nic mě na nich vyloženě nenadchlo. Ovšem u této bych asi stěží hledal kousek, který by se mi naopak nelíbil. Témata se poměrně opakovala, avšak to na kráse vůbec neubíralo. Bylo zde ovoce, hudební nástroje, jídlo, nebo části obydlí (viz. “Stará vrata“).

Ovoce bylo nádherné. Převládaly tu dva hlavní “styly”, jak se je umělec snažil zachytit. Jedním byla realistická malba a druhý, možná více poutající styl, zachycoval ovoce při jakémsi pohybu, a to vše na tmavém pozadí.

Počet detailů byl ohromující. V obrazech se objevovaly takové, které jsou naprosto malé, nepatrné, až zbytečné, ale pokud si jich člověk všímá, ještě to vylepšuje celkový požitek z výstavy.

Osvětlení bylo příjemné, měkké a nijak nebilo do očí. Reflektory byly rozmístěny tak, aby se na každý obraz dostala přidělená dávka světla.

Rozhodně to byla nejlepší výstava, na které jsem byl, i když jsem byl pouze na třech. Nádherné živé barvy, plno detailů, realističnost, při které vám přeběhne mráz po zádech, a to vše na dosah ruky.

Recenze výstavy - Michaela Valentová, 9.A

Od 9.11.2017 v Galerii Doubravka jsou k nahlédnutí i ke koupení realistické obrazy chrudimského malíře pana Petra Lichtenberga. Nemůžeme také přehlédnout ubrouskovou techniku na různých předmětech paní Ivy Lichtenbergové, které můžete koupit svým blízkým jako dárek.

Obrazy jsou malovány technikou akryl většinou na desku potaženou plátnem.

Na první pohled jsem měla pocit, že snad nevcházím do místností s obrazy, ale na nějakou výstavu fotografií. Jeho obrazy byly až dech beroucí, a proto mě velice zaujaly. Promyšlené, realistické, prostě nádherné. Navíc obrazy byly rozmístěné po celé místnosti, což také tvořilo skvělý dojem. Výstavě se snad nedá nic vytknout, možná lepší osvícení, nevím.

Výstavu tvoří 38 obrazů, které působí velmi profesionálně. Určitě bych si nějaký vybrala a pověsila ho klidně do obývacího pokoje. Jsou to podle mě teď velmi moderní obrazy, které se hodí do každého modernějšího domu, či bytu.

Galerii můžeme navštívit každý všední den. Výstava trvá do konce roku 2017. Rozhodně bych neváhala a šla se podívat znovu.

Recenze výstavy -  Klára Jana Furchová. 9. B

V Galerii Doubravka ve Ždírci nad Doubravou se na podzim tohoto roku koná výstava obrazů Petra Lichtenberga a různých předmětů zdobených ubrouskovou technikou Ivy Lichtenbergové.

Při vstupu do místnosti na mě výstava zapůsobila dobrým dojmem. Místnost není příliš veliká, ale přitom tam je dostatek místa pro návštěvníky. Osvětlení je příjemné, z některých míst však příliš ostré.

Obrazy jsou namalovány velice přesně podle skutečnosti v realistickém stylu. Autor nanášel akryl na desku potaženou plátnem. Na Lichtenbergových dílech je na této výstavě z drtivé většiny námětem příroda, tj. květiny, ovoce, příroda u vody. Jsou zde i obrazy s kusy hudebních nástrojů (trubka, housle), nechybí ani věci každodenní potřeby, např. hodiny. Po celém obvodu místnosti kousek pod stropem jsou připevněny trámy, na nichž jsou obrazy zavěšeny. Výrobky zdobené ubrouskovou technikou jsou umístěny na stolech uprostřed místnosti.

Mně osobně byly blíže obrazy než předměty zdobené ubrouskovou technikou. Nejvíce se mi líbily obrazy ,,Kus trumpety’’ a ,,Hrozen modrý mokrý’’. Všechny vystavované věci jsou k zakoupení.

• 25.4.2024 McDonald’s Cup Havlíčkův Brod, 1.-3. třídy
  • 25.4.2024 Plavecký výcvik 4. tříd
  • 26.4.2024 McDonald’s Cup Havlíčkův Brod, 4.-5. třídy
  • 26.4.2024 Školní kolo soutěže Právo na každý den - 8.A
  • 26.4.2024 Školní kolo soutěže Právo na každý den - 8.B
  • 26.4.2024 Exkurze do Muzea motýlů a brouků Hlinsko
  • 26.4.2024 Čarodějnické rejdění
  • 29.4.2024 Projekt Pomáháme školám k úspěchu - setkání učitelů na Luně u Ledče n. S.
  • 29.4.2024 McDonald’s Cup Havlíčkův Brod, 4.-5. třídy
  • 29.4.2024 Program s Policií ČR - Končím 1. stupeň, už si poradím a budu pomáhat - 5.B
  • 29.4.2024 Program s Policií ČR - Tvoje cesta onlinem - 6.A
  • 29.4.2024 Program s Policií ČR - Tvoje cesta onlinem - 6.B
  • 30.4.2024 Právo na každý den - soutěž v Chotěboři pro žáky 8. ročníku.
  • 30.4.2024 Okresní kolo vybíjené
  • 2.5.2024 Exkurze - zámek Žďár nad Sázavou - 5.B

• 2.5.2024 Webinář - Včasná a dobrá pedagogická diagnostika - prevence školní neúspěšnosti
  • 2.5.2024 Den otevřených dveří MŠ