Recyklohraní – Enigma - tajemný úkol pro žáky

10.4.2014
Enigma byl přenosný šifrovací stroj, který sloužil k šifrování tajných zpráv nebo k jejich dešifrování. Úkol s tímto názvem byl tak trochu tajemný. Žáci dostali část tajemného a lehce strašidelného příběhu, ve kterém měli za úkol zjistit ze zašifrované zprávy, kde se nachází důležité sdělení.

Enigma byl přenosný šifrovací stroj, který sloužil k šifrování tajných zpráv nebo k jejich dešifrování. Úkol s tímto názvem byl tak trochu tajemný. Žáci dostali část tajemného a lehce strašidelného příběhu, ve kterém měli za úkol zjistit ze zašifrované zprávy, kde se nachází důležité sdělení. Po rozluštění šifry měli navrhnout nějaké zakončení tajemného příběhu. Luštění byla hračka, dokončit příběh už bylo horší. Přesto jsme nakonec úkol splnili.

Také naši nejmenší z mateřské školy se opět zapojili. Jejich zadání bylo trošku jiné, měli nakreslit nebo vyrobit z recyklovatelných materiálů úspornou zářivku. Jak se úkolu zhostili se můžete přesvědčit na fotografiích. Děti s paní učitelkou Markovou dokonce vytvořily pro zářivku i elektrospotřebič – krásnou lampu. Můžete si ji prohlédnout v mateřské škole. Za splnění úkolu děkujeme a těšíme se na další spolupráci.

R. Jarošová

Rychlé kontakty

Základní škola a Mateřská škola Ždírec nad Doubravou,
Chrudimská 77
   582 63 Ždírec nad Doubravou
561 111 444, 561 111 499
skola@skola.zdirec.cz
http://skola.zdirec.cz

IČ: 70909709
DIČ: CZ70909709
ID datové schránky: rv8mjef
Zjistit více K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.