Recyklohraní 1. úkol

Projekt Recyklohraní – 1. Úkol: Vydržím víc a posloužím déle

Letošní první úkol projektu Recyklohraní byl zaměřen na baterie a akumulátory. Cílem bylo, aby děti pochopily a uměly porovnat odlišnost, výhody a nevýhody těchto zdrojů. Povědomí o rozdílech mezi napájením spotřebičů na baterie a z akumulátorů je důležité i pro pochopení dopadu na okolní životní prostředí, jelikož správné používání a zacházení s nimi přírodu podstatně ovlivňuje. Děti se nejprve seznámily s důležitými fakty a na základě získaných informací vyplnily kvíz a vyrobily koláž. Poděkování patří především žákům 2.B, 3.B a 6.A a jejich třídním učitelkám Ivě Ošlejškové, Monice Konůpkové a Marcele Vomelové. Na účet naší školy přibylo díky jejich pracím celkem 500 bodů.

Renata Jarošová