Rodilý mluvčí již pracuje v naší škole

1.10.2013

Tento týden zahájil svoji misi pan Ritchie King. Mr. King pochází ze Skotska, nyní bydlí ve Světnově a dlouhá léta působil jako učitel po celém světě. Je tedy nejen rodilým mluvčím, ale má velké pedagogické zkušenosti. Věříme, že tato kombinace může výrazně pomoci ke zvýšení kvality jazykového vzdělávání v naší škole. Ve všech třídách od 4. do 9. ročníku bude pan King ve spolupráci se stávajícími učiteli působit dvě hodiny týdně. Díky velké podpoře Sdružení rodičů se nám podařilo zajistit financování na několik měsíců dopředu a doufáme, že  se bude panu Kingovi u nás líbit a stane se časem plnohodnotným členem našeho sboru.

Jak říká R. King - je třeba otevřít zip, který zavírá ústa žáků. Myslím, že všichni, kteří se učíme cizí jazykům, víme nejlépe, jak důležité je neostýchat se a mluvit třeba s chybami. Důležité je, aby si partneři v hovoru rozuměli a nebáli se konverzovat. Myslím si, že právě přítomnost rodilého mluvčího může být pro žáky ( koneckonců i pro učitele) dobrou motivací a příležitostí, aby pomyslný zip otevřeli.

Na závěr přinášíme pozdrav Ritchie Kinga Ždírci -

https://www.youtube.com/watch?v=98tJ5ikX0w4

 

Všechna videa ZŠ Ždírec:

https://www.youtube.com/channel/UCVKrylzIu-CedyjZ9ZbeeHQ/videos

Kalendář akcí ZŠ

Kalendář akcí neobsahuje žádnou akci.

Kalendář akcí MŠ

Kalendář akcí neobsahuje žádnou akci.

Rychlé kontakty

Základní škola a Mateřská škola Ždírec nad Doubravou,
Chrudimská 77
   582 63 Ždírec nad Doubravou
561 111 444, 561 111 499
skola@skola.zdirec.cz
http://skola.zdirec.cz

IČ: 70909709
DIČ: CZ70909709
ID datové schránky: rv8mjef
Zjistit více K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.