Škola zabezpečuje péči o děti zaměstnanců vybraných profesí od 1.3. 2021

28.2.2021

Vážení rodiče
naše škola i nadále (od 1.3. 2021)  zabezpečuje nezbytnou péči o děti zaměstnanců vybraných profesí. Tato služba se týká dětí ve věku od dvou do deseti let. V praxi to znamená, že vytvoříme speciální skupinu v mateřské škole  a další v základní škole pro děti z prvních až čtvrtých tříd.
Dětem, jejichž rodiče patří mezi vybrané profese (jsou uvedené níže) a projeví o tuto službu zájem zajistí škola zvláštní režim.

Děti ve speciální  skupině mateřské školy budou mít zajištěnu standardní péči. Provozní doba MŠ bude od 6.15 do 16.00 hodin. Prosím všechny rodiče, kteří mají o službu zájem a patří do skupiny vybraných profesí (tuto skupinu bohužel nelze rozšířit), aby  neprodleně informovali o svém zájmu vedoucí učitelku mateřské školy paní Ivanu Dostálovou Martincovou v  rámci IS Edookit, e-mailem: imartincova@skola.zdirec.cz nebo telefonicky na čísle: 773 759 646.

Děti ve speciální  skupině základní školy budou mít zajištěn pedagogický dozor a budou plnit pod vedením určených pedagogů distanční výuku své třídy.  Služba bude zajištěna v dopoledním čase a podle zájmu i v odpoledním čase v prostoru školní družiny,  nejdéle do 15 hodin.
Prosím všechny rodiče, kteří mají o službu zájem a patří do skupiny vybraných profesí (tuto skupinu bohužel nelze rozšířit), aby mne neprodleně informovali o svém zájmu na tel. čísle 774 115 270. Zároveň prosím o vyplnění a zaslání přihlášky k péči v elektronické podobě (potvrzení zaměstnavatele není v této fázi nutné) na e-mail: reditel@skola.zdirec.cz. Rodiče, kteří již využívali služby speciální skupiny, nemusí znovu přihlášku podávat.

ZDE je uvedeno příslušné  usnesení vlády a přihlášku k péči najdete ZDE.

Děkuji za pochopení a přeji vše dobré

Ota Benc, ředitel školy

SEZNAM VYBRANÝCH PROFESÍ

 zaměstnanci bezpečnostních sborů,
 zaměstnanci obecní policie,
 zaměstnanci poskytovatelů zdravotních služeb,
 zaměstnanci orgánů ochrany veřejného zdraví,
 zaměstnanci uvedení v § 115 odst. 1 a další zaměstnanci v sociálních službách podle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů,
 sociální pracovníci zařazení k výkonu sociální práce na krajských a obecních úřadech podle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů,
 sociální pracovníci a další odborní pracovníci vykonávající činnosti podle zákona č. 359/1999 Sb., o sociálně-právní ochraně dětí, ve znění pozdějších předpisů,
 zaměstnanci Úřadu práce České republiky,
 zaměstnanci České správy sociálního zabezpečení a okresních správ sociálního zabezpečení,
 zaměstnanci Finanční správy České republiky,
 příslušníci ozbrojených sil,
 zaměstnanci Ministerstva vnitra, kteří vyřizují agendu pobytu cizinců,
 pedagogičtí nebo nepedagogičtí  pracovníci určené školy nebo školského zařízení,
 pedagogičtí nebo nepedagogičtí pracovníci mateřské školy,
 zaměstnanci školských zařízení pro výkon ústavní a ochranné výchovy,
 zaměstnanci zařízení školního stravování,
 zaměstnanci České pošty, s. p.