Školní kolo olympiády v českém jazyce pro 8. a 9. ročníky

9.12.2015
Stejně jako každý rok, proběhlo také letos na naší škole školní kolo olympiády v českém jazyce, určené pro žáky osmých a devátých tříd. Deset soutěžících se sešlo 3. prosince 2015, aby prověřili své jazykové znalosti, dovednosti a především nápady a jazykový cit.

Stejně jako každý rok, proběhlo také letos na naší škole školní kolo olympiády v českém jazyce, určené pro žáky osmých a devátých tříd.

Deset soutěžících se sešlo 3. prosince 2015, aby prověřili své jazykové znalosti, dovednosti a především nápady a jazykový cit. Téma letošní olympiády bylo pro všechny atraktivní, protože se věnovalo jídlu a různým pokrmům, které najdeme na jídelních lístcích restaurací. Úkolem slohové části olympiády bylo zamyšlení na téma: „Nežijeme proto, abychom jedli,…“.

Výsledky byly vyrovnané, přesto můžeme poblahopřát následujícím nejlepším řešitelům:

  1. Veronika Břízová 9. A

  2. Terezie Němcová 9. A

  3. Běla Stejskalová 8. B

V okresním kole 16. února 2016 budou naši školu reprezentovat Veronika a Terezie.

Všem soutěžícím děkujeme za účast, snahu a chuť pocvičit se v neobvyklých, ale zajímavých jazykových úkolech. Vítězům samozřejmě blahopřejeme, děvčatům přejeme do okresního kola mnoho štěstí a dobré nápady!

Blanka Křivohlavá, Markéta Zrzavá

Rychlé kontakty

Základní škola a Mateřská škola Ždírec nad Doubravou,
Chrudimská 77
   582 63 Ždírec nad Doubravou
561 111 444, 561 111 499
skola@skola.zdirec.cz
http://skola.zdirec.cz

IČ: 70909709
DIČ: CZ70909709
ID datové schránky: rv8mjef
Zjistit více K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.