Školský pohár Think Blue Cup - 1. stupeň, Havlíčkův Brod

16.11.2015
Ve středu dne 11. listopadu se ve sportovní hale Jiskra v Havlíčkově Brodě odehrálo okresní kolo florbalového trunaje školského poháru Think Blue v kategorii chlapci 1.stupeň a kategorie dívky. ZŠ Ždírec nad Doubravou vyslalo na tento turnaj tým chlapců a tým dívek.

Ve středu dne 11. listopadu se ve sportovní hale Jiskra v Havlíčkově Brodě odehrálo okresní kolo florbalového trunaje školského poháru Think Blue v kategorii chlapci 1.stupeň a kategorie dívky. ZŠ Ždírec nad Doubravou vyslalo na tento turnaj tým chlapců a tým dívek. Obě kategorie měly své hřiště a turnaje se odehrávaly paralelně. Hrálo se systémem každý s každým ve skupině, 3 + 1 hráčů na hřišti.

V letošním školním roce jsme se poprvé zúčastnili florbalového turnaje pro malé hráče, neboť zájem o florbal mezi malými žáky je obrovský. Jedná se o zápas pro florbalisty 1. stupně a hraje se přímo okresní kolo. Ve středu 11. listopadu jsme tak s děvčaty vyrazily do Havlíčkova Brodu. Bylo velmi znát, že jsou tam naše děvčata, na rozdíl od jiných škol, poprvé. Byla zaskočena velmi malým hřištěm a také velikostí a hrou některých jiných hráček. První dva zápasy se dívky hledaly, nedařila se střelba ani obrana. Teprve po třetím zápase se uklidnily a začaly hrát to, co se naučily. Bohužel jsme ani na ZŠ Lánecká ani ZŠ Wolkerova neměli. Obsadili jsme tedy hezké 3. místo a zápas byl pro nás velkou zkušeností do dalších let.

Velké poděkování patří všem malým hráčkám a především naší brankařce Karolíně Mísařové (5.A).

Hráčky: Barbora Plevová – 6 gólů (5.B), Dominika Štefáčková – 2 góly(5.B), Nikola Žáková – 1 gól (4.B), Nikol Vařejčková (5.B), Lucie Truhlářová (4.B), Anna Břízová (4.B), Eliška Málková (4.A), Lucie Netolická (4.A), Veronika Burianová (4.A), Barbora Němcová (3.A), Kateřina Havelková (3.B).   

Martina Hojná


Chlapci byli na turnaji nalosováni do skupiny "B" se soupeři ze ŽŠ Konečná Havlíčkův Brod, ŽŠ Smetanova Chotěboř a ZŠ a MŠ Habry. Ve skupině "A" hrála tři družstva - ZŠ Nuselská HB, ZŠ Buttulova Chotěboř, ZŠ Lánecká Světlá n/S.

Lvičci (ZŠ Ždírec n/D) na úvod turnaje porazili Habry jednoznačně 4:1. Pěkný, bojovný výkon a jistota v bráně dávaly naději na další výborné výsledky. V druhém zápase ve skupině kluci hodně stříleli, avšak chyběla přesnost. Dvě chyby v obraně dokázal soupeř z Chotěboře potrestat a na prohře nic nezměnily ani závěrečné dvě branky přímo z rozehrávky Adama Bažouta - naši kluci těsně prohráli 4:5. V posledním zápase již byla vidět únava našich chlapců, avšak bojovnost nescházela. Do posledních minut byl výsledek nerozhodný a kluci měli naději. Ve vyrovnaném zápase se štěstí přiklonilo na soupeře a Vlčáci z Havlíčkova Brodu porazili naše Lvíčky nejtěsnějším rozdílem jedné brany 2:1.

Lvíčce se umístili ve skupině "B" na třetí pozici a v celkovém hodnocení obou skupin obsadili páté místo.

Všek chlapcům děkuji za předvedené výkony a vzornou reprezentaci školy.
Soupiska: Adam Bažout, Jan Lemberk, Jan Němec, Jiří Havel (všichni 5.A), David Vašek (5.B), Tomáš Kavalír, Petr Nekovář (oba 4.A), Míchal Pohl, Tomáš Polánský (oba 4.B), Jiří Tichý (3.A), Tomáš Gabriel (3.C)

Jiří Hromada

Rychlé kontakty

Základní škola a Mateřská škola Ždírec nad Doubravou,
Chrudimská 77
   582 63 Ždírec nad Doubravou
561 111 444, 561 111 499
skola@skola.zdirec.cz
http://skola.zdirec.cz

IČ: 70909709
DIČ: CZ70909709
ID datové schránky: rv8mjef
Zjistit více K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.