Krajské kolo dějepisné olympiády v Pelhřimově

23.3.2015
Ve čtvrtek 19. března 2015 proběhlo v Pelhřimově krajské kolo dějepisné olympiády. Nejlepších 18 soutěžících z okresních kol řešilo obtížné úkoly týkající se událostí 1. světové války. Naši školu reprezentoval Miloš Havel z 9.A...

Ve čtvrtek 19. března 2015 proběhlo v Pelhřimově krajské kolo dějepisné olympiády. Nejlepších 18 soutěžících z okresních kol řešilo obtížné úkoly týkající se událostí 1. světové války. Naši školu reprezentoval Miloš Havel z 9.A, který do této soutěže postoupil jako vítěz  okresního kola v Havlíčkově Brodě.

Miloš věděl, že obhájit skvělé 3. místo z loňského ročníku krajského kola bude nesmírně těžké. Zároveň si však uvědomoval, že postup do republikového finále mu vloni unikl pouze „o vlásek“. Proto se na bitvu s nejlepšími žáky v kraji připravoval opět s maximálním úsilím. Po absolvování náročného 90 minutového písemného testu a návštěvě místního muzea konečně dochází na všemi očekávané vyhlašování výsledků, a to postupně od třetího místa. Nervozita  všech 18 soutěžích a jejich doprovodu  roste. Při vyhlášení třetího a ani druhého místa však jméno našeho reprezentanta místností nezazní. A to již přece jen něco naznačuje, protože Miloš už tou dobou ví, že u některých otázek ztratil velmi důležité body. Napětí dosahuje maxima. Pak ještě  asi třívteřinová pauza, která se některým účastníkům zdá nekonečná, a z úst poroty zní jméno vítěze – Miloš Havel! Neuvěřitelné - zástupce naší školy vítězí se ziskem 90 bodů ze 100 a postupuje do celostátního kola dějepisné olympiády!

Skvělý úspěch založený  na poctivé přípravě, zájmu o dané téma a již získaných zkušenostech z předešlých kol.

Děkujeme Milošovi za obdivuhodný výkon a blahopřejeme mu k dosažení vynikajícího výsledku v tak náročné soutěži, jakou je krajské kolo dějepisné olympiády.

Zdeněk Drápalík

Rychlé kontakty

Základní škola a Mateřská škola Ždírec nad Doubravou,
Chrudimská 77
   582 63 Ždírec nad Doubravou
561 111 444, 561 111 499
skola@skola.zdirec.cz
http://skola.zdirec.cz

IČ: 70909709
DIČ: CZ70909709
ID datové schránky: rv8mjef
Zjistit více K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.