Soutěže a olympiády

26.1.2016
V minulém týdnu proběhly okresní kola dvou olympiád - v dějepisu a matematice. Naši žáci byli nadmíru úspěšní

V pondělí 18. ledna proběhlo v AZ Centru v Havlíčkově Brodě okresní kolo dějepisné olympiády na téma „Po stopách Lucemburků aneb Za císařskou korunou.“ Do okresního kola postoupili z naší školy tři nejlepší soutěžící ze školního kola a opět nám udělali velikouradost. Eliška Josková z 8.B obsadila v konkurenci 44 soutěžících 11.místo. Běle Stejskalové z 8.B se dařilo ještě lépe a vybojovala 4. místo. Nejúspěšnější z naší trojice reprezentantů byl Václav Pavlíček z 9.A, kterému se podařilo obsadit 2. místo a vybojovat si tak postup do krajského kola dějepisné olympiády. Všem našim reprezentantům děkujeme za pečlivou přípravu na soutěž a za předvedený výkon. Václavu Pavlíčkovi navíc přejeme co nejlepší umístění v březnovém krajském kole.

Zdeněk Drápalík

Dne 19.1.2016 proběhlo v Havlíčkově Brodu okresní kolo matematické olympiády 5. a 9.tříd. Naši školu zde reprezentovali dva žáci 5.tříd:Jiří Havel z 5.A a Dominika Štefáčková z 5.B. Žáci řešili tři matematické úkoly v čase 90 minut. Jiří Havel se stal úspěšným řešitelem a obsadil krásné 7.místo.

Lucie Pátková