Sovičky Cestovatelky na výletě, tentokrát v Krucemburku

19.5.2014
Naše pěší túra vedla od školy po cyklostezce až na úřad městyse, kde nás mile přivítala paní Soukupová. Rozdělili jsme se do dvou skupin, jedna zůstala v prostorách Pamětní síně Jana Zrzavého a druhá šla do patra za panem starostou Havlíčkem.

Dne 3.4.2014 se naše sovičky Cestovatelky opět vydaly na výlet. Tentokrát byl cílem jejich cesty sousední Krucemburk.

Naše pěší túra vedla od školy po cyklostezce až na úřad městyse, kde nás mile přivítala paní Soukupová. Rozdělili jsme se do dvou skupin, jedna zůstala v prostorách Pamětní síně Jana Zrzavého a druhá  šla do patra za panem starostou Havlíčkem. Oba si pro nás připravili poutavé vyprávění o historii Krucemburku a životě významného malíře spjatého s tímto místem. Prohlédli jsme si expozici jeho děl, místní fotografiea zapsali jsme se do návštěvní knihy. Všichni jsme si z IC centra odnesli malou pozornost – pohled s razítkem a několik prospektů. Obě skupiny se vzájemně vystřídaly.

Po skončení prohlídky na úřadu jsme se šli podívat na náměstí, prohlédli jsme si pamětní desku Jana Zrzavého a pomník zdejších občanů padlých ve světových válkách. Po svačině naše cesta pokračovala vzhůru ke kostelu a ke hrobu malíře Zrzavého. Pak jsme strmou cestou stoupali až ke Třem křížům. Chvíli jsme se kochali výhledem do okolí a ukázali jsme si polohu Bílé a Červené vily. Při zpáteční cestě jsme si ukázali další místa Krucemburku (školu, školku, evangelický kostel, atd.).

Počasí nám vyšlo, nohy nás bolely, ale odnesli jsme si plno zážitků.

V dalších dnech jsme v hodinách českého jazyka, výtvarné výchovy a prvouky využili získané informace. Vyplňovali jsme pracovní listy, vytvořili nástěnku s reprodukcemi prací Jana Zrzavého a seznámili se s tvorbou ilustrátorů dětských knih.

Opět velice děkujeme panu starostovi Havlíčkovi a paní Soukupové za vstřícnost, ochotu a čas, který nám věnovali.

Pokračování příště (Slavíkov a okolí)

Mirka Bažoutová

logolink

Rychlé kontakty

Základní škola a Mateřská škola Ždírec nad Doubravou,
Chrudimská 77
   582 63 Ždírec nad Doubravou
561 111 444, 561 111 499
skola@skola.zdirec.cz
http://skola.zdirec.cz

IČ: 70909709
DIČ: CZ70909709
ID datové schránky: rv8mjef
Zjistit více K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.