Beseda se spisovatelem Janem Opatřilem - ukázka knih o kapříku Metlíkovi

25.11.2015
Na středu 18.11. jsme do naší školy pozvali mladého nadějného spisovatele pana Jana Opatřila. Děti z pátých tříd už ho znají z loňské besedy, proto se tentokrát věnoval žákům 1.- 4. tříd. Ukázal jim předchozí knížky o dobrodružství kapříka Metlíka a představil jim nový, již čtvrtý díl, nazvaný Útěk.

Na středu 18.11. jsme do naší školy pozvali mladého nadějného spisovatele pana Jana Opatřila. Děti z pátých tříd už ho znají z loňské besedy, proto se tentokrát věnoval žákům 1.- 4. tříd. Ukázal jim předchozí knížky o dobrodružství kapříka Metlíka a představil jim  nový, již čtvrtý díl, nazvaný Útěk. Jeho vyprávění, prokládané ukázkami ilustrací, bylo velmi poutavé. Děti poslouchaly a odpovídaly na otázky.  Zaujetí jim vydrželo i při autorově předčítání části jedné z kapitol. Na závěr jim pan spisovatel ochotně odpovídal na zvídavé otázky.Nakonec si děti mohly zakoupit buď právě knížky nebo drobné předměty jako záložky nebo odznáčky.

Panu Opatřilovi ještě jednou díky.

Miroslava Bažoutová