Beseda se spisovatelem Janem Opatřilem - ukázka knih o kapříku Metlíkovi

25.11.2015
Na středu 18.11. jsme do naší školy pozvali mladého nadějného spisovatele pana Jana Opatřila. Děti z pátých tříd už ho znají z loňské besedy, proto se tentokrát věnoval žákům 1.- 4. tříd. Ukázal jim předchozí knížky o dobrodružství kapříka Metlíka a představil jim nový, již čtvrtý díl, nazvaný Útěk.

Na středu 18.11. jsme do naší školy pozvali mladého nadějného spisovatele pana Jana Opatřila. Děti z pátých tříd už ho znají z loňské besedy, proto se tentokrát věnoval žákům 1.- 4. tříd. Ukázal jim předchozí knížky o dobrodružství kapříka Metlíka a představil jim  nový, již čtvrtý díl, nazvaný Útěk. Jeho vyprávění, prokládané ukázkami ilustrací, bylo velmi poutavé. Děti poslouchaly a odpovídaly na otázky.  Zaujetí jim vydrželo i při autorově předčítání části jedné z kapitol. Na závěr jim pan spisovatel ochotně odpovídal na zvídavé otázky.Nakonec si děti mohly zakoupit buď právě knížky nebo drobné předměty jako záložky nebo odznáčky.

Panu Opatřilovi ještě jednou díky.

Miroslava Bažoutová

Rychlé kontakty

Základní škola a Mateřská škola Ždírec nad Doubravou,
Chrudimská 77
   582 63 Ždírec nad Doubravou
561 111 444, 561 111 499
skola@skola.zdirec.cz
http://skola.zdirec.cz

IČ: 70909709
DIČ: CZ70909709
ID datové schránky: rv8mjef
Zjistit více K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.