Spisovatelka Ivona Březinová na 1. stupni

5.6.2013

V pátek 24. května na naši školu zavítala dětská spisovatelka Ivona Březinová spolu s manažerkou nakladatelství Albatros. Naši školu navštívili v rámci besed zvaných Letilka Tour, aby si s žáky 2. a 3. tříd popovídala o své knize Lentilka pro dědu Edu. Ivona Březinová je jednou z významných současných spisovatelek dětské literatury, napsala mimo jiné knihy Saxána a Lexikon kouzel nebo Ať žijí rytíři. Ve svém programu upoutala žáky předčítáním z knížky a zároveň diskuzí nad hlavním tématem – vztah dětí k nemocným starým lidem, v tomto případě vyprávěla o Alzheimerově chorobě. Děti si procvičili pamět při hraní skupinových her a zároveň si mohli zakoupit tuto knihu. Autorka napsala věnování s podpisem do čtenářských deníků, památníčků a knížek. Naši škole také věnovala knihu a nakladatelství Albatros přispělo spoustou pěkných dárků. Setkání to bylo velice přínosné a zajímavé, paní Březinové patří velké poděkování za ochotu a vstřícnost, s jakou vystupovala, a za krásný literární zážitek.

Rychlé kontakty

Základní škola a Mateřská škola Ždírec nad Doubravou,
Chrudimská 77
   582 63 Ždírec nad Doubravou
561 111 444, 561 111 499
skola@skola.zdirec.cz
http://skola.zdirec.cz

IČ: 70909709
DIČ: CZ70909709
ID datové schránky: rv8mjef
Zjistit více K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.