Sportovní kurz - 7.ročníky, Borová u Poličky

1.7.2016
Dny 21.6.–23.6. jsme strávili společně se 40 žáky sedmých ročníků v pěkném kempu v Borové u Poličky. Celý pobyt hodnotíme pouze v superlativech.

Dny 21.6.–23.6. jsme strávili společně se 40 žáky sedmých ročníků v pěkném kempu v Borové u Poličky. Celý pobyt hodnotíme pouze v superlativech. Nazpět jsme přivezli děti sice unavené, ale zdravé a doufáme, že i spokojené. Sem tam nějaká modřina nebo škrábanec nám náladu nezkazily. Ubytování, stravu, hygienické zázemí i vybavení kempu můžeme pochválit. Také počasí nám přálo. Celé dva dny jsme sportovali, prakticky pořád jsme byli venku na čerstvém vzduchu.

Kurz jsme naplánovali jako „olympijské hry“, na kterých žáci soutěžili v mnoha disciplínách, např. plavání, skoku, sprintu, člunkovém běhu, potápění, střelbě ze vzduchovky, výdrži pod vodou, hodu na cíl, … Uspořádali jsme dva turnaje – ve stolním tenisu a badmintonu. Také míčové hry – přehazovanou, vybíjenou a fotbal si všichni hráči pořádně užili.

Pravidla pobytu byla vymezena tzv. olympijským osmerem:

• Jsi včas na určeném místě
  • Nejsi vepřík
  • Jdeš pryč – někdo z vedoucích o tom ví
  • Mluvíš tak, že to snesou všechny uši
  • Děláš čest své škole
  • Dodržuješ myšlenku fair play
  • Během sportování tvůj mobil spinká v chatě
  • Jsi chytrý - sleduješ soupeře a fandíš kamarádům
  • Chceš-li dobrou náladu, začni u sebe

Ve volném čase většina dětí řádila v krásném bazénu nebo na dvou velikých trampolínách. Předávání cen a diplomů na konci olympiády nebralo konce.

Společně jsme prožili aktivní a veselé dny konce školního roku. Děkujeme všem žákům, kteří svým přístupem přispěli k dobré náladě na sportovním kurzu.

B. Křivohlavá, D. Mastilová, J. Hromada