Stavebnice Teifoc

20.5.2019
Okresní kolo soutěže se stavebnicí Teifoc

V úterý 7. května 2019 se čtyři žáci ze sedmých tříd - Alena Pokorná, Tomáš Andrýsek, Vojtěch Němec a Matyáš Plíhal zúčastnili okresního kola soutěže Cihla k cihle, která se konala na SPŠ stavební ak. St. Bechyně v Havlíčkově Brodě. Soutěživého klání se zúčastnilo celkem šestnáct dvoučlenných týmů z okolních škol. Cílem každého dvoučlenného týmu bylo ve vymezeném čase 3,5 hod. sestavit model stavby domu z komponentů stavebnice Teifoc. Zadání bylo zčásti určené pořadateli soutěže a zčásti jednotlivé týmy zapojili svoji představivost a fantazii. Odborná komise si po uplynutí vymezeného času jednotlivé stavby prohlédla a ohodnotila podle předem určených kritérií: kreativita a originalita, nápaditost technického řešení, dodržení skladby a vazby stěn, preciznost provedení a čistota práce. Všem týmům se podařilo sestavit opravdu krásné modely staveb a hodnocení porotců nebylo tudíž vůbec záviděníhodné.

Z naší ZŠ obdržel tým Aleny Pokorné a Tomáše Andrýska ocenění za nejvíce usměvavý tým (tzv. happy team) a tým Vojtěcha Němce a Matyáše Plíhala postoupil z pátého místa do krajského kola, které se bude konat v říjnu 2019.

Gratuluji všem oceněným a postupujícím přeji mnoho úspěchů v dalším, tentokrát už krajském kole.

Miloslav Málek

Rychlé kontakty

Základní škola a Mateřská škola Ždírec nad Doubravou,
Chrudimská 77
   582 63 Ždírec nad Doubravou
561 111 444, 561 111 499
skola@skola.zdirec.cz
http://skola.zdirec.cz

IČ: 70909709
DIČ: CZ70909709
ID datové schránky: rv8mjef
Zjistit více K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.