Třída 4.A ve čtvrtek 27.března 2014 navštívila Džekův ranč ve Ždírci nad Doubravou

1.4.2014
V rámci zapojení naší školy do projektu Nové metody a přístupy ve škole Ždírec nad Doubravou navštívila třída 4.A ve čtvrtek 27. března 2014 Džekův ranč ve Ždírci nad Doubravou...

V rámci zapojení naší školy do projektu Nové metody a přístupy ve škole Ždírec nad Doubravou navštívila třída 4.A ve čtvrtek 27. března 2014 Džekův ranč ve Ždírci nad Doubravou. Se slečnou průvodkyní Lucií se žáci seznámili s provozem ranče – prohlédli si vnitřní i venkovní stáje, výběhy, krytou jízdárna, sprchu pro koně, sedlovnu a poznali také další zvířata na ranči. Na vlastní oči viděli „koňský obývák“ se vším všudy, dověděli se, co koňům chutná, jak tráví svůj den, ale také k čemu je majitel používá a jakých úspěchů ždírečtí koně dosáhli. Zajímavostí pro mnohé bylo nejen koňské lízátko, ale i další zvířata – osel Matýsek, prasátka Jeníček a Maruška a další.

O exkurzi se ale zmiňuji z jiného důvodu. Na základě této exkurze žáci následující den zpracovávali v hodině českého jazyka reportáž, kde uplatnili nejen svoje znalosti z ranče, ale zdokonalovali se v komunikaci, rozvoji slovní zásoby a především se seznámili s rolí reportéra a požadavky na něj. Mnozí žáci zjistili, že říci na kameru 2-3 věty, není zase tak jednoduchá věc. Přesto byli velmi šikovní a myslím, že se jim práce velmi povedla. Posuďte sami – reportáž najdete na www.skola.zdirec.cz nebo na YouTube kanálu.

Hojná Martina

Reportáž o návštěvě Džekova ranče žáků 4.A