Tříkrálová dílna v Sobíňově

22.1.2016
V prvních novoročních dnech se žáci 1. stupně postupně vydávali na exkurzi do Sobíňova na dílničku s tematikou Tří králů.

Tady je průběh celé akce očima dětí ze 4.A.

4.A a Tři králové

Ve středu 6. ledna jsme jeli vlakem do Sobíňova na faru, abychom se dozvěděli něco víc o Třech králích.

Na faře jsme si nejdřív povídali o narození Ježíška, o cestě králů za ním podle komety, o králi Herodovi a o útěku na oslovi do Egypta. Poslechli jsme si ukázku z Bible. Pak jsme o celém tom příběhu hráli scénku a „čuchali“ jsme si ke kadidlu. To nám smrdělo.

Potom jsme se přesunuli do vedlejší místnosti, kde jsme vyráběli svícny v podobě hvězdy. Na výběr jsme ke zdobení měli bambusové tyčky, šišky z borovice, falešné diamanty, barevné kamínky a buráky. Kdo chtěl, mohl si vzít i svíčku a svícen nastříkat bílou barvou.

Pak jsme se rozloučili a šli na vlak. Některým dětem se svícny cestou rozpadly. Ve škole jsme si stihli dojít na oběd.

Moc se nám tam líbilo. Těšíme se, až pro nás ty paní zase něco připraví.

S pozdravem kluci a holky ze 4.A   :-)