Turnaj ve vybíjené v Havlíčkově Brodě žáků šestých tříd

5.5.2015
Ve čtvrtek se žáci šestých ročníků vydali na okresní turnaj ve vybíjené do Havlíčkova Brodu. Na skvěle vybavené školní hřiště ZŠ Wolkerova se sjelo celkem 9 týmů ze 7 základních škol celého havlíčkobrodského okresu. Ždírečtí bojovníci, rozděleni do dvou mužstev – červeného a zeleného, byli nalosováni do stejné hrací skupiny, ve které se měli možnost vzájemně utkat.

Ve čtvrtek se žáci šestých ročníků vydali na okresní turnaj ve vybíjené do Havlíčkova Brodu. Na skvěle vybavené školní hřiště ZŠ Wolkerova se sjelo celkem 9 týmů ze 7 základních škol celého havlíčkobrodského okresu. Ždírečtí bojovníci, rozděleni do dvou mužstev – červeného a zeleného, byli nalosováni do stejné hrací skupiny, ve které se měli možnost vzájemně utkat. Utkání skončilo vítězstvím zelených. Ostatní zápasy odehráli oba dva týmy s velkou ctí, po závěrečných zápasech skupinové části turnaje obsadili zelení druhé a červení čtvrté místo.

Postoupili tedy do čtvrtfinálových bojů: červení byli v souboji proti ZŠ V Sadech outsidery, což se však nakonec potvrdilo a střetnutí prohráli, zejména díky heroickému výkonu jednoho protihráče. Zelené družstvo se skvěle připravilo na klíčové utkání proti ZŠ Lánecká Světlá nad Sázavou a po velmi podařeném výkonu postoupili jednoznačně do semifinálových bojů. Tam se střetli s tradičním soupeřem – ZŠ Krucemburk, souboj nabídl strhující podívanou plnou fyzického nasazení a skvělých kombinačních akcí. Po prohraném prvním poločase se naši „zelenáči“ oklepali velice rychle, druhou část utkání vyhráli. Avšak větší počet vybitých hráčů soupeře nakonec rozhodl o postupu hráče soupeře, i když herně by si to naši hráči určitě zasloužili. V utkání o třetí místo však předvedená hra nebyla na takové úrovni, kterou se prezentovali předtím, proto se z bronzové medaile radovali reprezentanti brodské ZŠ V Sadech. Nejdůležitější však bylo, že si všichni hráči odnesli kvalitní sportovní zážitek.

Děkujeme všem vybraným reprezentantům!

 

Martin Ležák

Kalendář akcí ZŠ

  • 27.9.2021 Exkurze - archeoskanzen Nasavrky, 6. ročník
  • 30.9.2021 Školení PŠÚ
  • 6.10.2021 SBĚR PAPÍRU - 6. ŘÍJNA 2021
  • 12.10.2021 Kulatý stůl o vzdělávání ve Ždírci nad Doubravou

Kalendář akcí MŠ

  • 24.9.2021 Návštěva městského kina
  • 29.9.2021 Kurz bruslení
  • 6.10.2021 SBĚR PAPÍRU - 6. ŘÍJNA 2021
  • 12.10.2021 Kulatý stůl o vzdělávání ve Ždírci nad Doubravou

Rychlé kontakty

Základní škola a Mateřská škola Ždírec nad Doubravou,
Chrudimská 77
   582 63 Ždírec nad Doubravou
561 111 444, 561 111 499
skola@skola.zdirec.cz
http://skola.zdirec.cz

IČ: 70909709
DIČ: CZ70909709
ID datové schránky: rv8mjef
Zjistit více K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.