Upravené informace k realizaci mimořádných opatření ve škole od 3.1. 2022

1.1.2022

Testování žáků  a  zaměstnanců - leden 2022

V období od 3. ledna 2022 do 16. ledna 2022 probíhá testování dětí a žáků  2x v týdnu, a to vždy v pondělí a ve čtvrtek; 

Dále pak od 17. ledna 2022 probíhá testování dětí a žáků každé pondělí; 

Žáci, kteří nebudou  testováni v pondělí či ve čtvrtek, budou testováni první den příchodu do školy. 

Nově se testují i děti a žáci, kteří mají dokončené očkování nebo jsou v ochranné lhůtě po prodělání nemoci.

Povinnost se testovat se bude nově vztahovat i na ty zaměstnance, kteří mají dokončené očkování nebo jsou v ochranné lhůtě po prodělání nemoci.

Opět se jedná o neinvazivní antigenní testy, které vždy před první vyučovací hodinou provedou se žáky pedagogičtí zaměstnanci (vesměs třídní učitelé). 

Žáci, kterým vyjde pozitivní výsledek antigenního testu v pondělí, odchází domů a následně podstoupí PCR test. Pro zbytek třídy se nic nemění. Škola  bezodkladně provede hlášení o výskytu pozitvního výsledku do automatizovanéh systému. Cílem je rychlé vystavení eŽádanek na konfirmační PCR testy a rychlé provedení konfirmačních PCR testů. Zároveň zákonný zástupce obdrží papírové potvrzení o provední testu  s pozitivním výsledkem.

Pokud je některý z žáků pozitivní v rámci čtvrtečního antigenního testování, nastupuje celá třída tzv. režim test-to-stay. To znamená, že každý den podstoupí všichni spolužáci antigenní test, a to až do doby, kdy původně antigenně pozitivní dítě obdrží negativní výsledek PCR testu.
Pro celou třídu v tu dobu platí speciální režimová opatření – nošení roušky u žáků mladších 15 let, nošení respirátoru u starších 15 let, oddělená toaleta, při jídle rozestup alespoň 1,5 metru od ostatních a děti jsou oddělené od dalších žáků. Škola  bezodkladně provede hlášení o výskytu pozitvního výsledku do automatizovanéh systému. Cílem je rychlé vystavení eŽádanek na konfirmační PCR testy a rychlé provedení konfirmačních PCR testů. Zároveň zákonný zástupce obdrží papírové potvrzení o provední testu  s pozitivním výsledkem.

V případě, že je výsledek konfirmačního RT-PCR testu spolužáka negativní (a v mezidobí v dané třídě nedojde k dalšímu pozitivnímu výsledku Ag testu), třída se vrací ke standardnímu režimu výuky.

 V případě, kdy konfirmační test RT-PCR potvrdí infekci u pozitivně testovaného AG testem, zákonný zástupce dítěte nebo žáka nebo žák je povinen okamžitě informovat školu o tomto pozitivním výsledku konfirmačního RT-PCR testu. Škola následně bezodkladně zašle příslušné krajské hygienické stanici seznam dětí nebo žáků, kteří byli ve škole v kontaktu ve stanovených dnech s jiným dítětem nebo žákem, který měl pozitivní výsledek RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2. Další postup závisí na vyhodnocení situace krajskou hygienickou stanicí.

Kompletní informace k zajištění testování najdete ZDE

Pozn. : veškeré záležitosti se týkají žáků a zaměstnanců ZÁKLADNÍ ŠKOLY, režim v mateřské škole se něměníKalendář akcí ZŠ

 • 23.5.2022 Kočkohrátky s kočičkou Ťapičkou 1.A,B
 • 23.5.2022 Kočkohrátky s kočičkou Ťapičkou pro žáky 2. tříd.
 • 23.5.2022 Kočkohrátky s kočičkou Ťapičkou pro žáky 3. tříd
 • 24.5.2022 Exkurze 8.B - Praha, Národní muzeum
 • 24.5.2022 Preventivní program 9.A, 9.C
 • 25.5.2022 Návštěva americké ambasády v Praze
 • 27.5.2022 Beseda - Harry Potter 6.B
 • 27.5.2022 Beseda - Harry Potter 6.A
 • 9.6.2022 Mimořádné setkání týmu projektu Pomáháme školám k úspěchu
 • 17.6.2022 Závody dračích lodí

Kalendář akcí MŠ

 • 3.6.2022 Fotografování tříd
 • 10.6.2022 1. lekce plavání
 • 14.6.2022 Loučení s předškoláčky

Rychlé kontakty

Základní škola a Mateřská škola Ždírec nad Doubravou,
Chrudimská 77
   582 63 Ždírec nad Doubravou
561 111 444, 561 111 499
skola@skola.zdirec.cz
http://skola.zdirec.cz

IČ: 70909709
DIČ: CZ70909709
ID datové schránky: rv8mjef
Zjistit více K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.