Úpravna pitné vody Hamry - projekt Voda – život na Zemi

9.6.2014
V rámci projektu Voda – život na Zemi jsme se s osmáky vydali na exkurzi do úpravny pitné vody v Hamrech u Hlinska v Čechách. Na exkurzi jsme se nejprve teoreticky připravili.

V rámci projektu Voda – život na Zemi jsme se s osmáky vydali na exkurzi do úpravny pitné vody v Hamrech u Hlinska v Čechách. Na exkurzi jsme se nejprve teoreticky připravili. Zopakovali jsme si, jaké jsou základní fáze čištění pitné vody, jaké chemikálie se zde používají a jaké parametry by měla voda, určená k pití, splňovat. Počasí nám moc nepřálo a než jsme přešli kopec z Hlinska do Hamrů, byli jsme všichni trochu mokří od májového deštíku. V úpravně se nás velice ochotně ujal pan Laštůvka a podrobně nám vysvětlil, jak taková úprava pitné vody probíhá. Nejvíce nás zaujalo, že pro zjišťování přítomnosti jedovatých látek ve vodě se nepoužívá žádná složitá technologie, ale voda prostě protéká nádržkou s pstruhy. Ti jsou totiž velice citliví na nebezpečné látky ve vodě a okamžitě by uhynuli.

R. Jarošová

Úpravna pitné vody Hamry

 

 

logolink

Rychlé kontakty

Základní škola a Mateřská škola Ždírec nad Doubravou,
Chrudimská 77
   582 63 Ždírec nad Doubravou
561 111 444, 561 111 499
skola@skola.zdirec.cz
http://skola.zdirec.cz

IČ: 70909709
DIČ: CZ70909709
ID datové schránky: rv8mjef
Zjistit více K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.