Veletrh fiktivních firem na Obchodní akademii v Chotěboři

26.11.2015
V pondělí 23. listopadu se žáci osmých ročníků vydali na veletrh fiktivních firem pořádaný při příležitosti dne otevřených dveří na Obchodní akademii v Chotěboři. Pro žáky tu byl připravený pestrý dvouhodinový program. Hned na úvod jsme si vyslechli čtyři prezentace chotěbořských fiktivních firem plus nám svoji fiktivní firmu (Automoto LP) představili Antonín Lemberk (8.A) a Jakub Pospíšil (8.B).

V pondělí 23. listopadu se žáci osmých ročníků vydali na veletrh fiktivních firem pořádaný při příležitosti dne otevřených dveří na Obchodní akademii v Chotěboři. Pro žáky tu byl připravený pestrý dvouhodinový program. Hned na úvod jsme si vyslechli čtyři prezentace chotěbořských fiktivních firem plus nám svoji fiktivní firmu (Automoto LP) představili Antonín Lemberk (8.A) a Jakub Pospíšil (8.B). Na chlapcích byla v úvodu prezentace znát drobná nervozita, s narůstajícím časem se však zvyšovala jejich jistota. Oba mladí fiktivní podnikatelé pracují příkladně na hodinách povinně volitelného předmětu První firma (letos byl poprvé zařazen do osnov naší školy), proto si svou nominaci na ústní prezentaci své fiktivní firmy plně zasloužili. Na závěr tohoto prvního teoretického bloku byla pro naše děti připravena soutěž ve znalostech v oboru finanční gramotnosti s názvem “Konec finančních negramotů.” Žáci soutěžili mezi sebou, medailisté si mohli vybrat z bohatých věcných cen.

Poté se všichni účastníci přesunuli do prostorů místní tělocvičny na veletrh chotěbořských fiktivních firem, kde společnosti prezentovali nejenom marketingově, ale i určitými službami (fotografování, gastronomický servis apod.).. Dokonce zde byla i možnost zakoupení zboží, žáci pak obdrželi smyšlenou fakturu. Jedná se o projekt, který bychom byli schopni realizovat i na naší škole.

Všechny tyto činnosti si kladou za cíl ukázat skutečný podnikatelský svět se všemi jeho náležitostmi i nástrahami. Lidem méně zasvěceným se to možná nezdá, nicméně k úspěšnému naplnění podnikatelské vize je nutno zvládnout celou řadu činností. V povinně volitelném předmětu První firma se o to společně s žáky snažíme.

Martin Ležák

Rychlé kontakty

Základní škola a Mateřská škola Ždírec nad Doubravou,
Chrudimská 77
   582 63 Ždírec nad Doubravou
561 111 444, 561 111 499
skola@skola.zdirec.cz
http://skola.zdirec.cz

IČ: 70909709
DIČ: CZ70909709
ID datové schránky: rv8mjef
Zjistit více K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.