Výlet do planetária - 2.A, 2.B

29.3.2016
V pondělí 21. 3. 2016 jsme v 6:30 vyjeli společně se třídou 2.B do planetária v Hradci Králové. Cesta nám trvala hodinu a čtvrt. Planetárium je velká kulatá budova, ve které je promítací sál. Před planetáriem nás přivítal pán, který nám vyprávěl o hvězdách, planetách a dalších obrazcích na obloze.

V pondělí 21. 3. 2016 jsme v 6:30 vyjeli společně se třídou 2.B do planetária v Hradci Králové. Cesta nám trvala hodinu a čtvrt. Planetárium je velká kulatá budova, ve které je promítací sál. Před planetáriem nás přivítal pán, který nám vyprávěl o hvězdách, planetách a dalších obrazcích na obloze. Zajímavé bylo, když nám řekl, že slunce je bílé. V průběhu vyprávění nám nad hlavami promítali oblohu s hvězdami. Pak nám pan průvodce dával otázky, aby zjistil, jak jsme dávali pozor. Na závěr nám pustili pohádku O medvědovi a tučňákovi. Po skončení jsme přešli do vedlejší budovy, kde jsme si mohli koupit předměty, které nám budou připomínat návštěvu planetária. Před odjezdem nám pan průvodce ještě ukázal největší dalekohled v Hradci Králové. Pak jsme se vydali na cestu zpět do Ždírce nad Doubravou a těšili jsme se na oběd (ale byly fazole).

výlet se mi moc líbil.

Iva Ptáčníková 2.A