Výsledky přijímací řízení 2017

10.10.2017
Letos na jaře poprvé po dlouhých letech proběhly jednotné celostátní přijímací zkoušky z matematiky a českého jazyka. CERMAT poskytl školám porovnání celkových výsledků a výsledků žáků dané školy.

Údaje v tabulce a v grafu ukazují, že naší žáci byli velmi úspěšní. Jednotné přijímací zkoušky vykonalo 28 z 41 žáků 9. tříd. V porovnání jsou asi nejdůležitějším ukazatelem průměrné percentilní umístění, kde v českém jazyce jsme o 10 procetních bodů  a v matematice o 7.4 procentního bodu nad průměrem České republiky. 

Zajímavým grafickým ukazatelem jsou i výsledky jednotlivých žáků naší školy (tmavé puntíky) a průměrný výsledkek našich žáků (křížek) na podkladu výsledků žáků z Kraje Vysočina. Je dobře vidět, že i v tomto porovnání jsme výrazně vpředu. Mimochodem, Kraj Vysočina byl v porovnání s ostatními kraji z celé republiky nejúspěšnější.

Daší údaje z tabulky:

% SKÓR – hodnota dosaženého bodového hodnocení testu přepočtená na procenta;
CELKEM – průměrná hodnota za celou skupinu;
1. kvartil - % SKÓR, který nepřekonala pouze čtvrtina uchazečů dané skupiny (tři čtvrtiny uchazečů dosáhly lepšího výsledku);
2. kvartil – medián, % SKÓR, který nepřekonala polovina uchazečů dané skupiny (polovina uchazečů dosáhla lepšího výsledku);
3. kvartil - % SKÓR, který nepřekonaly tři čtvrtiny uchazečů dané skupiny (čtvrtina uchazečů dosáhla lepšího výsledku);
MAXIMUM – maximální % SKÓR dosažený uchazeči dané skupiny.

Hodnocení školy,   ve světle těchto informací,  ponechávám na posouzení veřejnosti.

Ota Benc, ředitel 

 

Rychlé kontakty

Základní škola a Mateřská škola Ždírec nad Doubravou,
Chrudimská 77
   582 63 Ždírec nad Doubravou
561 111 444, 561 111 499
skola@skola.zdirec.cz
http://skola.zdirec.cz

IČ: 70909709
DIČ: CZ70909709
ID datové schránky: rv8mjef
Zjistit více K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.