Výstava Běh času

10.2.2020
Výstava prací žáků 2. stupmě v Galerii Doubravka

V úterý 21. ledna 2020 proběhla v galerii Doubravka slavnostní vernisáž výstavy uměleckých děl, jejichž autory jsou žáci 7., 8. a 9. ročníku naší základní školy a žáci výtvarného kroužku. Společným tématem výstavy je BĚH ČASU, jeho pomíjivost a zároveň nekonečnost.

“Minulost už neexistuje. Přítomnost je tak krátká chvilička, že vlastně taky neexistuje. A budoucnost ještě neexistuje? Co je pak čas?” Možná, že odpověď na tuto otázku naleznete alespoň na okamžik právě v uměleckých dílech, která si můžete prohlédnout do 21. února 2020. 

Vystavovaná díla vznikala od začátku školního roku 2018/19 a pracovali na nich jednotlivci i celé třídy, například 8. A vystavuje linoryt Spirála času, 8. B rovněž linoryt Odkud kam směřujeme a 7. A tisk z papírové koláže pod názvem Poučíme se z minulosti? Žáci 7. tříd představují koláž, asambláž s motivem hodin. Žáci 9. ročníku vystavují papírové klobouky. Jak klobouky souvisejí s časem? Možná najdete odpověď v citátech, které žáci ke svým dílům sami vymýšleli. Žáci výtvarného kroužku vystavují pastely, opět s motivem klobouků. Výstava je doplněna o citáty původní a převzaté. Možná vás zaujme písmo, kterým jsou napsány. Ke shlédnutí  jsou zde vystaveny také díla žáků, kteří již studují na středních školách, např. dva obrazy vytvořené kombinací keramiky a kůže, která zdobí také rám obrazů, nebo pastel Lebka s hadem.

Na výstavu jste srdečně zváni.

Blanka Křivohlavá, Marcela Vomelová

Rychlé kontakty

Základní škola a Mateřská škola Ždírec nad Doubravou,
Chrudimská 77
   582 63 Ždírec nad Doubravou
561 111 444, 561 111 499
skola@skola.zdirec.cz
http://skola.zdirec.cz

IČ: 70909709
DIČ: CZ70909709
ID datové schránky: rv8mjef
Zjistit více K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.