Vzpomínka na 80. léta – pláštěnky, igelitové sáčky a plynové masky

19.11.2015
Večer 13.11.2015 připravili žáci 8.B pro 7.B improvizovanou havárii s únikem radioaktivního záření, při kterém některé osoby zmutovali ve více či méně podivné bytosti.

Večer 13.11.2015 připravili žáci 8.B pro 7.B improvizovanou havárii s únikem radioaktivního záření, při kterém některé osoby zmutovali ve více či méně podivné bytosti. Úvod osmáci pojali velice vážně. Seznámili své mladší spolužáky s okolnostmi havárie v Černobylu a s jejími následky. Po shlédnutí krátkého dokumentu o současném stavu v Černobylu se dvojice sedmáků vydaly na dobrodružnou cestu zamořeným územím. Bylo tedy nutné mít na sobě pláštěnku, igelitové sáčky a někde i plynovou masku. Postupně plnily různé úkoly, při kterých si ověřily své znalosti morseovky, svoji hbitost, rychlost a šikovnost. Za každý splněný úkol obdržely kartičku, na které byla šifra s odkazem na další stanoviště. Za splnění všech úkolů získali sedmáci sladkou odměnu. Žáci 8.B se svého úkolu zhostili velice zodpovědně a vše měli perfektně připravené, včetně nápaditých masek.

R. Jarošová