Žáci 7.A a 7.B navštívili Městskou knihovnu ve Ždírci nad Doubravou

7.4.2016
V pondělí 4. dubna 2016 navštívili žáci 7. A a 7. B Městskou knihovnu ve Ždírci nad Doubravou, kde je paní knihovnice seznámily se svojí prací a fungováním knihovny. Pro žáky byl připraven kvíz, ve kterém se pokusili vybrat správnou odpověď na několik úkolů týkajících se knihovny.

V pondělí 4. dubna 2016 navštívili žáci 7.A a 7.B Městskou knihovnu ve Ždírci nad Doubravou, kde je paní knihovnice seznámily se svojí prací a fungováním knihovny. Pro žáky byl připraven kvíz, ve kterém se pokusili vybrat správnou odpověď na několik úkolů týkajících se knihovny.

Po vyplnění je paní knihovnice seznámila se správnými odpověďmi, např. že nejstarší kniha v knihovně byla vydaná v roce 1902 a že si čtenáři nejčastěji půjčují milostné romány. V knihovně, která je podle záznamů z kroniky otevřena od roku 1919, čtenáři mohou nalézt přes 18 tisíc titulů. Žáci měli také možnost seznámit se a sami si vyhledat knihy dle názvu nebo jména autora v elektronickém katalogu.

Děkujeme paním knihovnicím za jejich ochotu a trpělivost. Těšíme se na další setkání nad knihami.

Markéta Zrzavá, Blanka Křivohlavá

Rychlé kontakty

Základní škola a Mateřská škola Ždírec nad Doubravou,
Chrudimská 77
   582 63 Ždírec nad Doubravou
561 111 444, 561 111 499
skola@skola.zdirec.cz
http://skola.zdirec.cz

IČ: 70909709
DIČ: CZ70909709
ID datové schránky: rv8mjef
Zjistit více K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.