Žáci šestých ročníků navštívili městský úřad

26.10.2015
V úterý 20. a ve středu 21. října navštívili žáci městský úřad ve Ždírci nad Doubravou, který je se základní školou spojen symbolicky i tím, že v jeho současné budově dříve ždírecká škola sídlila.

V úterý 20. a ve středu 21. října navštívili žáci městský úřad ve Ždírci nad Doubravou, který je se základní školou spojen symbolicky i tím, že v jeho současné budově dříve ždírecká škola sídlila. Na úřadě nás přivítal pan starosta Jan Martinec. V zasedací místnosti nám promítnul detailně připravenou prezentaci, v níž žáci dostaly informace o historii města, struktuře městského úřadu a jeho hlavních úkolech či o spolcích, ve kterých město Ždírec nad Doubravu figuruje. Děti se z úst pana starosty dozvěděly nespočet zajímavých a pro ně dosud neznámých informací, mj, i tu, že město Ždírec nad Doubravou dostalo svůj název až v roce 1995, i když byl však původně navrhován přídomek „nad Doubravkou“. Nebyl opomenut ani fakt, že město finančně spravuje chod naší základní školy. Městu tak vděčíme za to, že je nám ve škole velice příjemně – že je zde teplo, máme dostatek hygienických i jiných potřeb či že můžeme hodiny tělesné výchovy a sportovních kroužků vyučovat ve sportovní hale. Provázanost školy s městem je velice úzká a na skvělé úrovni, obě strany si váží navzájem práce strany druhé. Celá exkurze, která se nesla v přátelském duchu, byla zakončena zvídavými dotazy šesťáků, kteří pana starostu podrobili dotazům ohledně rozpočtu města, fungování zastupitelstva města či ryze osobním otázkám.

Dovolte, abych poděkoval za čas a vstřícnost starostovi města panu Janu Martincovi, který se nám i přes svůj nabitý program věnoval.

Martin Ležák