Zahájení školního roku 2013/2014

5.9.2013

Školní rok 2013/2014 začal v pondělí 2. září 2013. Již o půl osmé se shromáždili všichni pedagogičtí pracovníci školy a žáci druhých až devátých tříd ve velké tělocvičně. Za přítomnosti pana starosty Jana Martince a pana místostarosty Ing. Bohumíra Nikla se žákům představil nový ředitel školy Ota Benc, nově přicházející a všichni ostatní pedagogové. Letošní školní rok je v mnoha ohledech unikátní, poprvé v historii se otevírají tři  první třídy, v základní škole je nejvyšší počet žáků za poslední období - 360. Přichází též nebývalé množství nových pedagogů, dvě učitelky učitelky do prvních tříd a nová kolegyně a kolega informatik budou pracovat především na druhém stupni.

Druhá část slavnostního zahájení nového školního roku již byla zaměřena na prvnáčky. Po osmé hodině jsme se s 53 prvnáčky,  jejich rodiči a prarodiči sešli v malé tělocvičně. Malí školáci nebyli vůbec nervozní a zaskočení. Při projevech  ředitele školy, pana starosty a při předávání dárků projevovali trpělivost a dobrou náladu. Velice děkuji školnímu "Sborečku" pod vedením paní učitelky Hany Adamové, který připravil milé a veselé vystoupení.

Na závěr se společně rodiče, děti a paní učitelky podívali do tříd, ve kterých budou trávit první a další školní dny.

Přejeme našim prvňákům a jejich učitelkám  hodně trpělivosti, píle a dobré nálady.

V naší fotogalerii najdete několik momentek z této slavnostní události.
Celou fotogalerii můžete zhlédnout na uložišti zdireczs.rajce.idnes.cz

Zpracovaná videa z prvního dne školního roku 2013/2014 v ZŠ a MŠ Ždírec nad Doubravou
jsou umístěna na youtube:

slavnostní zahájení 2. - 9. tříd

slavnostní zahájení 1. tříd

Ota Benc - ředitel školy

 

Kalendář akcí ZŠ

Kalendář akcí neobsahuje žádnou akci.

Kalendář akcí MŠ

Kalendář akcí neobsahuje žádnou akci.

Rychlé kontakty

Základní škola a Mateřská škola Ždírec nad Doubravou,
Chrudimská 77
   582 63 Ždírec nad Doubravou
561 111 444, 561 111 499
skola@skola.zdirec.cz
http://skola.zdirec.cz

IČ: 70909709
DIČ: CZ70909709
ID datové schránky: rv8mjef
Zjistit více K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.