Západ USA

8.3.2020
Dvojjazyčná přednáška pro žáky 2. stupně

Ve středu 4. března 2020 k nám s prezentací o západu USA zavítal pedagog a cestovatel Karel Kocůrek. Ze svých cest po USA si připravil pro žáky velmi pěkný program, ve kterém v celkem krátkém čase /cca 45 min/ seznámil žáky s touto zajímavou zemí.

Povídání s panem Kocůrkem probíhalo v průběhu čtyř vyučovacích hodin a bylo určeno pro 6. až 9. ročníky, které se postupně účastnily tohoto programu. Komentáře i líčení zážitků probíhalo pro 8. a 9. ročník v angličtině, ve zbylých ročnících cestovatel kombinoval oba jazyky. Pan Kocůrek velmi nadšeně hovořil o přírodních krásách jako jsou národní parky, hovořil o native American tribes, také o městech na západě - San Francisco, L.A., San Diego, Las Vegas a mnoha dalších zajímavostech. Těšíme se na jeho další návštěvu.

Dana Mastilová Mikanová