Závěr školního 2015/2016 roku v druhých třídách

1.7.2016

První letní den jsme vyrazili vlakem na školní výlet do Slatiňan. Navštívili jsme místní zámek a dozvěděli jsme se, jak se na zámku žilo. Překvapilo nás, jak je zámek krásný, pokrokový a útulný. Velice nás bavil výklad pánů kastelánů.  Dál naše cesta směřovala přes hřebčín, kde právě vybíhalo stádo koní, až na Kočičí hrádek. Na zpáteční cestě jsme se stavili na Švýcárně, kde byla ke zhlédnutí výstava starokladrubského koně. Nemohli jsme upomenout sladké zakončení naší cesty vyhlášenou zmrzlinou.

Ani další den jsme neotáleli a vydali jsme se na ždíreckou vyhlídku, zde jsme si trochu zasportovali. Společně s dalšími třídami jsme si opekli špekáčky v prostorách místní FIRE ARÉNY.  Touto cestou chceme poděkovat dobrovolným hasičům za poskytnutí zázemí a ochotu. Cestou do školy si děti v Kopanině vytvořily domečky pro lesní skřítky. Překvapilo nás, že jsme našli spoustu jedlých hub. Takže neváhejte a vyražte do lesa. Krásné léto přejí žáci druhých tříd.