V Chotěboři se konaly závody v přespolním běhu - 2.10.2015

6.10.2015
V pátek 2. října se v areálu zámeckého parku v Chotěboři uskutečnilo okresní kolo v přespolním běhu pro žáky druhého stupně a pro první dva ročníky studentů středních škol. Oproti minulým ročníkům se celková dištance všech závodů prodloužila, na mladší chlapce čekaly dva okruhy, na starší okruhů pět, přičemž jeden okruh měřil 1 km.

V pátek 2. října se v areálu zámeckého parku v Chotěboři uskutečnilo okresní kolo v přespolním běhu pro žáky druhého stupně a pro první dva ročníky studentů středních škol. Oproti minulým ročníkům se celková dištance všech závodů prodloužila, na mladší chlapce čekaly dva okruhy, na starší okruhů pět, přičemž jeden okruh měřil 1 km. Mladší děvčata se musela popasovat s 1,5 okruhem, zatímco starší děvčata absolvovala 3 km. Vzdálenosti běhů vyhovovaly tedy ryzím vytrvalostním typům. Navíc kategorie starších hochů i děvčat byly vypsány tak, že se v ní střetli nejstarší žáci ZŠ s prvními dvěmi ročníky SŠ.

Nad rámec průměrných výsledků některých jednotlivců se vymykají jen vynikající umístění Hanky Dočekalové (6.místo ve starší kategorii) a solidní 15. místo Jakuba Hochmana (starší chlapci). Poté jsme obsadili místa na rozhraní druhé desítky ze 40 závodníků. Někdo si svým bojovným přístupem k závodu zasloužil možná i lepší výsledek, na druhou stranu do běžecké reprezentace naší školy v přespolním běhu byli vybráni žáci, kteří mají na to obsazovat čelní pozice. Každý nechť si vyhodnotí, zda k závodu přistoupil bojovně a s odhodláním. Reprezentace školy je vážná věc a je nesmírně nutné k ní přistupovat poctivě a se zájmem. Pakliže by se takto nedělo, žádných soutěží by se nemělo cenu zúčastňovat a to obecně.

Děkuji zúčastněným žákům a přeji jim mnoho zdaru jak na poli sportovním, tak i samozřejmě studijním.

Mgr. Martin Ležák

Rychlé kontakty

Základní škola a Mateřská škola Ždírec nad Doubravou,
Chrudimská 77
   582 63 Ždírec nad Doubravou
561 111 444, 561 111 499
skola@skola.zdirec.cz
http://skola.zdirec.cz

IČ: 70909709
DIČ: CZ70909709
ID datové schránky: rv8mjef
Zjistit více K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.